Niekoľko hodín po prepustení bol Ing. Bödör opätovne zadržaný políciou.

Hovorkyňa Najvyššieho súdu SR Alexandra Važanová dnes informovala,že podnikateľa Norberta Bödöra, ktorý okrem iného figuruje v kauze Dobytkár, prepustili dnes z väzby na slobodu.

Najvyšší súd SR tak reagoval na rozhodnutie Ústavného súdu SR o porušení podnikateľových práv pri predlžovaní väzby.

Vysvetlila, že rozhodnutím Ústavného súdu SR zanikol právny titul na pozbavenie osobnej slobody Norberta Bödöra, ktorý „v súlade s judikatúrou Ústavného súdu SR nie je možné napraviť ďalším rozhodnutím súdu, čo nevyhnutne muselo viesť k jeho prepusteniu z väzby na slobodu“.

Niekoľko hodín po prepustení z väznice Ilava bol Ing. Norbert Bödör opätovne zadržaný políciou.

Obvinenia v kauze Dobytkár sa týkajú korupčnej trestnej činnosti v Pôdohospodárskej platobnej agentúre. V skupine osôb stíhaných z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti sú okrem Norberta Bödöra aj bývalý šéf Pôdohospodárskej agentúry Juraj Kožuch, bývalý výkonný riaditeľ agentúry Ľubomír Partik, finančník Martin Kvietik, bývalý generálny riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohospodárstva Marek Kodada a podnikateľ Peter Kuba.

Súdny proces v kauze Dobytkár sa začne prejednávať na Špecializovanom trestnom súde, pracovisko Banská Bystrica, 25. februára 2022. Norbert Bödör čelí aj obvineniam v kauzách Judáš a Očistec

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies