O divej husi, ktorá stratila slobodu

Po tom čo vláda oznámila novú kategóriu obyvateľstva s názvom OP+ mi napadol príbeh, resp. bájka o Divej husi. Znie nejako takto:
Divé husi leteli krajinou, vyhladované, vystresované, ale slobodné odlietali za lepšími podmienkami a jedlom! Vo dvoroch videli naozaj všetko, cez v blate kúpajúce sa prasce až po domáce husi, ktoré si užívali blahobyt a umelé vodné plochy, jednu napadlo, že si do dvora pôjde trochu zajesť, veľa kilometrov pred sebou a energia sa vždy hodí. Kŕdeľ ju varoval, že za cenu chvíľky blaha stratí slobodu!
“Nie, len si zobnem,” po prvom súste sladkej kukurice sa jej pýtalo viac a viac, až ju začalo smädiť a pri vode zistila, že už nie je schopná vyletieť na oblohu! Kŕdeľ pokračoval v ceste a hus si užívala sladkú kukuricu, aj naďalej! Keď kŕdeľ uvidel cieľ ich cesty zaradoval sa a začal slobodne hodovať! Čo bolo s husou, ktorá neodolala rýchlemu blahu? Nielenže nebola schopná vzletu, ale od blaha neušla ani gazdovi a skončila na hodovom stole!

Divé husy a my

Nie tak dávno, tri možno štyri mesiace dozadu neexistovalo, že by na slobodu bola nutná tretia dávka vakcíny proti covidu-19! Lenže sklady s vakcínami, kukuricou, počítali so zaočkovanosťou minimálne 60 percent, a tak neschopný a nerozmýšľajúci gumák na základe rozkazu dodávateľa vakcíny aplikuje tieto dávky do tých, čo už dvakrát rozkaz poslúchli!
Polovica Slovákov si dnes užíva blaho “dvora”, síce očkovanie nefunguje, ale môžu do reštaurácii, čochvíľa do kina a pokojne môžu byť aktívnymi veriacimi vo svojich kostoloch! Druhá polovica, ako kŕdeľ husí, si užíva slobodu ducha a pozerá za obzor, kde vidí dobu bez gumáka a diktatúry, paradoxne v duchu “liberalizmu a progresivizmu”: “Moje telo, moja zodpovednosť!”
Obzor je ďaleko a bude to stáť veľa energie, ale za slobodu by to stáť malo…

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies