O zakázaných paralelách

Uplynulo 23 rokov od začiatku Operácie “Spojenecká sila”, ktorej cieľom mala byť ochrana albánskeho obyvateľstva. NATO bez mandátu OSN a v rozpore s medzinárodným právom bombardovalo Srbsko, pričom bomby zasiahli osobný vlak, autobus, tržnicu, čínsku ambasádu, ale aj konvoj utečencov. Uplynul aj mesiac od “špeciálnej operácie” Ruska na Ukrajine, ktorú Vladimír Putin označuje ako cielenú operáciu za denacifikáciu a demilitarizovať. Dať do paralely tieto dve udalosti bude čo nevidieť na Slovensku, podľa Ústavy demokratickom, trestné, pričom porovnanie pre niektorých znamená podporovanie a propagácia vojny!

Máme tu vojnových štváčov, ktorí sú hrdí na to, že za ich pomoci NATO bombardovalo Belehrad, a to zakázanými kazetovými bombami. Mikuláš Dzurinda je hrdým predstaviteľom Slovenska, ktorý dovolil otvoriť slovenské nebo, ešte dnes sedí v parlamente ľudský odpad Peter Osuský a vyhlasuje, že “Srbi si to zaslúžili”. Na 23. výročie najväčšieho vojnového zločinu NATO zomrela Madeleine Albrightová, ktorá je jednou z ústredných postáv “humanitárneho” bombardovania Juhoslávie. Albrightovú, známu aj pod nelichotivou prezývkou “balkánska mäsiarka”, po smrti velebí koalícia, prezidentka Slovenska a novinári červených denníčkov, ktorí s ľútosťou deň čo deň oznamujú počty mŕtvych detí na Ukrajine, pričom práve ich “diplomatická hviezda” si z mŕtvych detí vo vojne ťažkú hlavu nerobila a o pól milióne detí zomrelých vo vojne v Iraku povedala: “Bola to ťažká voľba, ale stálo to za to.”

Po podpise okupačnej zmluvy – časť 6.: S USA na večné časy

Mesiac od ruskej agresie na Ukrajine a Putin s jeho “špeciálnou operáciou” nie je podobným hrdinom ako nebohá Alebrightová. Hoci v spravodlivom svete by sa o Dzurindovi, Osuskom, Albrightovej a ďalších hovorilo ako o vojnových zločincoch, podobne ako Putinovi, tak títo zločinci, ktorí sú na správnej strane sú hrdinami s právom odsudzovať tie isté, odsúdenia hodné, kroky, ktoré v minulosti, ale aj prítomnosti robili a robia oni.

Aký je rozdiel “humanitárneho” bombardovania Juhoslávie NATO a “denacifikácie a demilitarizácie” Ukrajiny Ruskom? Najmä v pohľade médií hlavného prúdu, zatiaľ čo bombardovanie Belehradu sprevádzal bujarý potlesk a ódy na mierovú misiu, tak ruská agresia na Ukrajine je zneužitá na antiruský šovinizmus a propagandu, ktoré tu v istých najmä liberálnych kruhoch bublal pod pokrievkou už dávno pred agresiou Ruska! Podobnosť vojenských operácií bez mandátu OSN a v rozpore s medzinárodným právo, samozrejme, neexistuje.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies