Musíme sa naučiť počúvať, žiaľ, aj hlupákov

To kam smeruje Slovensko vďaka politikom, ktorí ani nevedia ako sa k moci dostali, a ktorých väčšina národa považuje za hlupákov je výsledkom toho, že týchto hlupákov nepočúvame a nad ich “hlúpymi” vyjadreniami hodíme rukou s úsmevom na perách “on to tak nemyslel, zle to povedal”. Že aj hlupák môže byť nebezpečný sme sa za posledné dva roky presvedčili už niekoľkokrát, ale naďalej zostávame hluchými a ľahostajnými k vyjadreniam nebezpečných hlupákov.

V čase keď Slovenskom lomcovali emócie z vraždy novinára a jeho priateľky sa prijal uzus, že vrahov a objednávateľov poznáme a je zrejmé komu mala pomôcť. Už vtedy Igor Matovič, šašo z opozičných radov, hovoril o “míľniku, ktorý sme dosiahli vraždou”. Obhajoba Matovičových slov bola okamžitá, idiotovi sa poplietol jazyk a myslel to tak, že vražda zobudila Slovensko a výrok zapadol prachom. Nie je to, ale naopak? Nepovedal Matovič len to, čo si naozaj myslel? Nie je po dvoch rokoch od volieb odpoveď na objednávku vraždy novinára opäť nejasná? Cui bono, teda v koho prospech, sa vo Veľkej Mači strieľalo? A pritom je to na prvý pohľad takmer jasné. Matovič svojim popleteným jazykom o “miľníku, ktorý sme dosiahli vraždou”, prakticky potvrdil slová Roberta Fica, že jeho garnitúra s vraždou nemá nič spoločné a vražda bola zneužitá!
Podobne ako Matoviča sa ignorovali slová Vladimíra Krčméryho, veď kto by už len dával váhu slovám chlapa, ktorému funguje polovica mozgu? Začiatkom pandémie Krčméry tvrdil, že vakcína nebude potrebná, lieky na covid-19 sú plne odskúšané, funkčné a brzdí ich len byrokracia. Naozaj nemal Krčméry pravdu? Prvé informácie o ivermektíne, ktorý mal potláčať príznaky a pacientov reálne liečiť priniesli namiesto potešenia pobúrenie, že nás, niektorí lekári chcú liečiť odčervením! Kto si pokútnym spôsob liek na “odčervenie” zohnal a liečil sa ním pod dohľadom lekára, s predpísanými dávkami, tak ten vie, že pečeň je v poriadku a covid prekonal možno ľahšie ako nádchu. Prečo sa odignorovali prvé Krčméryho slová? Lebo “len hlupák nemení názory”, znela úprava Krčméryho slov médiami, Matovičom a ďalšími “nekúpenými” odborníkmi na infektológiu a pandémiu, a to aj bez atestácie.

Odpor voči okupačnej zmluve s USA vytiahol z politického smetiska kreatúry typu cyklista Mikuláš Dzurinda, odborníka na to, že “štát nie je dobrým vlastníkom” Ivana Mikloša, ale aj ďalšie kreatúry typu Ivan Šimko, či František Šebej, politikov, ktorých nasledovali aj analytici typu Alexander Duleba, Grigorij Mesežnikov, ktorých dopĺňala expremiérka Iveta Radičová. Aký je náš postoj k návratu týchto kreatúr? Opäť dnes už nebezpečné mávnutie rukou s konštatovaním, ktorý hlupák by ich volil! Naozaj sme istí, že tá časť Slovenska, ktorá bola ochotná hodiť to Matovič, šak nech je sranda a hodiť to Zuzane Čaputovej, veď síce nevie o politike nič, ale je pekná, nebude mať rovnaké “vnímanie” sveta ako Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá k Dzurindovi a Miklošovi ešte pridala diplomatického šarlatána Ivana Korčoka?

Ignoroval sa Matovič, ignorovala sa Čaputová, časť spoločnosti ignorovala prvé slová Krčméryho a poza chrbát, poza bučky sa hovorí o novej politickej platforme, ktorú prezradila Nicholsonová. Že je Dzurinda starý? No tak, pŕŕŕ, v USA by bol ako kandidát na prezidenta považovaný za zasrana! Áno, hlúpa Nicholsonová síce môže tliachať, ale tliachanie sme na Slovensku v posledných rokoch podcenili už toľkokrát, že sa musíme naučiť poslúchať aj hlupákov, žiaľ.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies