Pred rokom urobila Čaputová mlynské kolo

Na deň bláznov 1. apríla 2021 sa prezidentka Zuzana Čaputová stala priamou účastníčkou cirkusu vedeného principálom Igorom Matovičom. Po sérií teatrálnych demisií ministrov Matovičovej vlády, za ktoré by sa hanbili aj podpriemerní dedinskí ochotníci, vymenovala Čaputová novú vládu Eduarda Hegera, ktorej prínosom mala byť lepšia komunikácia s občanom a zbavenie sa “pošahaného” ministra zdravotníctva Mareka Krajčího. Z komunikácie sa občan nenaje a rošáda s bláznom a laickým kazateľom odbornosť jednoducho nemá šancu priniesť.

Netrvalo dlho a koaličníci, možno aj Čaputová pochopili, že Matovič v kresle ministra financií môže byť ešte väčší problém ako v pozícií premiéra. Na kasu sadol pomstychtivý urazený ekonomický analfabet, ktorého dennodenné geniálne nápady stoja milióny až miliardy eur, podľa toho aká blbosť mu práve napadla. Opakovanie je síce podľa Jána Ámosa Komenského, ale dookola opakovať miliardy vyhodené Matovičom von oknom už hraničí so sadomasochizmom, takže kapitolu Matoviča pre tentokrát uzavrime s tým, že 1. apríla 2021, na deň vtákov, vymenovala prezidentka Čaputová za financmajstra toho najväčšieho vtáka akého vôbec vymenovať mohla.

Jedným z očakávaní bol aj nový minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Po Krajčím, ktorý počúval vánok a veril, že ho riadi Duch svätý, pričom poslúchal diabla Matoviča, bolo nepredstaviteľné, že môže prísť ešte niečo horšie. Žiaľ, vláda mrzkej lúzy našla prostredníctvom svojho “excelentného” ministra obrany Jaroslava Naďa generála Lengvarského, riaditeľa vojenskej nemocnice v Ružomberku, odkiaľ predtým “unikli” informácie zo zdravotnej karty generála Milana Lučanského, pre ktoré Naď oznámil trestné oznámenie, čím potvrdil pravosť dokumentov. Lengvarský sa ujal ministra zdravotníctva a kvetnatú obhajobu nezmyslov z úst Krajčiho nahradili strohé odpovede vojaka.

Lengvarský naučený 33 rokov poslúchať si za veliteľa vybral farmafirmy, ktorých rozkaz znel jasne “očkovať” všetko čo má dve nohy, a tak sa aj stalo. Lenže minister si neuvedomil, že Slovensko nie sú kasárne pod jeho velenim, ktorým nikdy nevelil, a tak narazil na “neposlušnosť” obyvateľstva, ktoré sa napriek represiám a zavedenému apartheidu do očkovacích centier neponáhľalo, a preto tento rozkaz musel Lengvarský, zatiaľ, odložiť do šuplíka.

O zakázaných paralelách

PO SMIECHU BÝVA PLAČ

Na jeden z excesov vlády vtákov, pardon bláznov, sa už zabudlo. Biela vrana Ján Mičovský, zosivela a nepochopila, že teatro spred 1. apríla v máji fungovať nebude. Mičovský podobne ako jeho kolegovia z vlády podal demisiu, ktorú mal v pláne stiahnuť, lenže to už nešlo, nakoľko sezóna divadielok s demisiami bola ukončená 1. apríla, čo Mičovskému asi nebolo vysvetlené, a tak niečo cez mesiac mala Hegerova vláda už nového ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana, ktorý sa už navždy zapíše ako odborník na oceňovanie prasiat, samozrejme, tým správnym ľuďom.

Celý cirkus 1. apríla 2021 organizovaný v Prezidentskom paláci bol z jedného jediného dôvodu, že vláda Igora Matoviča bola chaos sám o sebe a vláda Eduarda Hegera ho mala ukončiť. Výsledkom tejto “zmeny” je to, že Zuzana Čaputová skôr urobí mlynské kolo ako sa banda idiotov naučí vládnuť! Chaos v riadený pandémie pokračoval, Matovič rozhádzal ďalšie milióny až miliardy eur, do nikto nevie kam, čoraz viac sa prehlbuje ekonomická kríza, zvyšuje chudoba a niektorých ministrov skôr uvidíte v Dubaji ako pri riešení problémov Slovenska, iní zasa veľmi radi zasahujú do druhých rezortov pričom tie ich nefungujú, že Veronika? A ďalší sa držia funkcií zubami nechtami, len preto, aby sa v koalícií držali ešte viac pod krkom a vydržali do konca.

Čo na to nádejná artistka Čaputová? Leží na koberci Prezidentského paláca s telefónom v ruke a vedie “rozhovory” s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenskyjm. Pričom slovenské problémy plánuje riešiť “potravinovou pomocou”, ktorá podľa nej výrazne uľahčí život veľkej skupine ľudí na Slovensku. Výsledok Čaputovej salta mortale z 1. apríla 2021 je, že Slováci budú podľa nej odkázaní na “potravinovú pomoc”, pochop žobračenky.

Tak čo (ne)važený volič? Ešte stále sa bavíš na vláde vtákov? Spokojný s modelkou XXL v paláci?

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies