Obludárium – Igor Matovič pokračuje v úsilí kompletne ovládnuť štát

Úradníkov okresných úradov budú odvolávať priamo ministri

Včera OĽANO predstavilo novelizáciu zákona, podľa ktorej budú mať možnosť vyhádzať všetkých vedúcich odborov a bez výberových transparentných konaní  budú môcť dosadiť “ našich ľudí“.  Pardón, znie to, že tam chcú „nových profesionálnych ľudí.“ Profesionálov, pre ktorých sa boja vôbec robiť transparentné výberové konania. Podľa zákona o štátnej službe po novom budú  úradníkov okresných úradov odvolávať priamo ministri.

Kedysi sa príchodom novej vlády takmer automaticky odvolávali prednostovia okresných úradov a vlády nominovali vlastných. OĽANO to desať rokov kritizovalo a sľubovalo, že oni to robiť nebudú.

Keď prišlo OĽANO k moci, porušili svoj sľub a na pozície prednostov dosadili OĽANO nominantov. Vtedy povedali, ako nedávno Sulík pri testovaní, že to bolo poslednýkrát, čo oklamali ľudí oproti sľubom. Sľub totiž bol, že všade budú transparentné výberové konania, nie dosadzovanie kamarátov.

Záver?

Potom,  čo rozdávajú zákazky priamymi zadaniami, budú rovnako robiť aj personálnu politiku. Totalitný valec sa len rozbieha. Pripomínam, že ešte na jar sa zaprisahávali, že to politické dosadzovanie prednostov okresných úradov, ktoré vtedy mnohých tak rozčúlilo, to už bolo to úplne posledné, čo si dovolili, inak na nikoho nesiahnu. A teraz toto, čistky bude môcť robiť dokonca priamo ústredie.

Rekordný počet policajtov odchádza do civilu dobrovoľne

Podobne sa v médiách len veľmi málo rozoberal fakt, že ku koncu roka si vôbec podalo žiadosť o odchod do civilu rekordné množstvo policajtov. Vláda sa chváli tým, že „polícii rozviazala ruky“.

Môžem potvrdiť, že ľudia z týchto zložiek sú naozaj radi, že majú menej prekážok pri vyšetrovaní špecifických ľudí a klík. Ako aj mnohí ďalší z nás.

Na druhej strane sa celkovo cítia trápne, kvôli tomu, pod akou vládou slúžia a podobne ako každý rozumný človek v štátnych službách aj oni sú zdesení z chaosu a celkovej úrovne neschopnosti, ktorú tu vidia. Dokonca si dovolím tvrdiť, že čím dlhšie bude toto všetko trvať, tým väčšia pravdepodobnosť, že popri vzbure sudcov, ktorá naberá na obrátkach, budeme počuť aj od profesionálov z iných stavov, vrátane polície.

Učiteľom pripravila pre zmenu odchod nedobrovoľný  …

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies