Obvinený podnikateľ Michal Suchoba sa dobrovoľne vrátil na Slovensko

Podľa informácií televízie Joj má Michal Suchoba vypovedať pred vyšetrovateľom v Národnej kriminálnej agentúre.

Obvinený podnikateľ Michal S. sa dobrovoľne vrátil na Slovensko a v tomto čase by sa už mal nachádzať v Bratislave. Informovala o tom televízia JOJ na svojom spravodajskom webe noviny.sk. Koncom marca sa údajne uskutočnil výsluch Michala S. cez telemost. Obvinený sa totiž nachádzal v Dubaji v Spojených arabských emirátoch. Podľa hodnoverného zdroja televízie má Michal S. výsluch zopakovať už priamo pred vyšetrovateľom v Národnej kriminálnej agentúre (NAKA).

V čase zadržania a obvinenia exprezidenta finančnej správy Františka I. a viceprezidenta Daniela Č. sa Michal S. trestnému konaniu pobytom v Abu Dhabí vyhol. Jeho údajní komplici s ďalšími osobami skončili následne vo väzbe aj s ďalším známym veľkopodnikateľom Jozefom B. Aktuálne Michal S. údajne nemá žiadne záruky, pre ktoré by ho NAKA počas výsluchu, ak na to vyšetrovatelia majú dôvod, nezadržala.

Výsluch Milana S. trval viac ako päť hodín. Návrh na jeho väzobné stíhanie zatiaľ podaný nebol. Vypovedať mal najmä v prípade kauzy Mýtnik. „Vypovedal v kauze Mýtnik. V podstate zopakoval svoj predošlý výsluch, ktorý prebiehal prostredníctvom telemostu. Výsluch bol dlhší, pretože neodmietol odpovedať na otázky vyšetrovateľa ani na ostatné otázky obhajcov,“ povedal obhajca Michala S., advokát Miroslav Ivanovič.

Na otázku prečo prišiel podnikateľ vypovedať na Slovensko osobne advokát odpovedal, že jeho mandant chcel vypovedať osobne stále. V dôsledku zadržania dokladov však bol nútený vypovedať prostredníctvom telemostu. „Akonáhle mu boli vrátené doklady cestovné a bol zrušený zákaz vycestovať z Abú Dhabí, tak sme kontaktovali vyšetrovateľov a zúčastnili sme sa dnešného výsluchu,“ dodal Ivanovič.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies