Od pondelka sa uvoľnia opatrenia

Od pondelka sa zásadne menia pravidlá v niektorých okresoch už napríklad otvoria aj interiéry reštaurácií či pustia divákov do kina, povolia malé svadby a na výnimky dovolia aj návštevy v nemocniciach. Všetko závisí od pandemickej situácie v okrese.

Zásadná zmena je, že pravidlá sa určujú už len podľa toho, v akom stave je daný okres a akú má farbu. Doteraz aj v lepších okresoch platili celoslovenské pravidlá.

Dva okresy tak budú mať prísnejšie opatrenia, lebo sú v bordovej fáze. Ide o Myjavu a Sobrance.

Už v pondelok napríklad budú môcť otvoriť interiéry reštaurácií. Zatiaľ však len v štyroch okresoch, ktoré budú v oranžovej farbe – Hlohovec, Nitra, Topoľčany a Senec.

​Nakoľko sa však menili aj podmienky zaraďovania okresov do rôznych stupňov covid automatu, je možné, že o týždeň sa k nim pridajú aj ďalšie. Brať sa bude po novom do úvahy len sedemdňová incidencia PCR testov.

Vo väčšine okresov sa budú môcť otvoriť aj kiná, tu sa však počíta s obmedzeniami počtu ľudí na základe toho, v akej farbe sa daný okres nachádza.

Rovnako sa pre „ružové“ a lepšie okresy znovu obnovia oslavy ako sú svadby či kary. Podľa situácie v konkrétnom okrese sa však bude odvíjať povolený počet osôb. Povinný bude aj test.

Alibizmus najlepší priateľ prezidentky bez názoru

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies