Obžalovaní z pokusu podplatiť štátneho tajomníka Fecka majú záujem o dohodu

Peter Ch. a Miroslav S. sú stíhaní pre podplácanie a legalizáciu príjmu z trestnej činnosti.

Peter Ch. a Miroslav S., ktorí čelia obžalobe z pokusu podplatiť štátneho tajomníka rezortu pôdohospodárstva Martina Fecka (OĽaNO), majú záujem o uzavretie dohody o vine a treste. Vyjadrili sa tak na začiatku dnešného pojednávania na pôde Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. Samosudkyňa z tohto dôvodu aj na žiadosť prokurátora prerušila pojednávanie do 13. mája za účelom prípravy dohody medzi obžalovanými a prokurátorom. Lehotu na predloženie dohody prokurátorom súdu pritom samosudkyňa stanovila na 10. mája.

Polícia v tomto prípade v septembri 2020 v rámci akcie „Contract“ zadržala Petra Ch. a Miroslava S., pričom dvojicu obvinili z podplácania a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Súd ich následne vzal do väzby. Podľa polície sľúbili obvinení za podpísanie zmluvy o štátnej zákazke o vytvorení a zavádzaní informačného systému štátnemu tajomníkovi päť percent z hodnoty projektu alebo 60-tisíc eur v hotovosti. V tomto prípade išlo o Centrálny údajový repozitár Ústredného kontrolného a skúšobného ústavu poľnohospodárskeho (ÚKSÚP) v rámci projektu „Centrálny údajový repozitár ÚKSÚP – komplexný projekt pre manažment údajov“ v hodnote 1 497 614 eur.

„Štátny tajomník Martin Fecko s políciou spolupracoval a k odovzdaniu úplatku neprišlo,“ zdôraznila v septembri 2020 polícia. Obaja obžalovaní sú stíhaní väzobne.

K osobe právnika Chrašča sa vyjadrila aj komora advokátov, podľa ktorej sa mal Chrašč vydávať za advokáta, čim nie je. ( https://www.sak.sk/web/sk/cms/news/form/link/display/260211/_event)

Páni advokáti, nemali by ste urobiť poriadok v komore?

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies