Odovzdanie Slovenska do rúk Penty

Igorovi Matovičovi vydržal boj proti oligarchom presne do okamihu, kým nevyhral voľby!

Premiér SR Igor Matovič v predvolebnom klipu v priamom prenose doslova plakal, keď stál pred sídlom firiem Penty na Cypre a vysvetľoval, že na Slovensku ročne zbytočne zomrie 5.000 ľudí a ako si Penta vybrala zo slovenského zdravotníctva vyše 400 miliónov euro a o ďalšie stá milióny sa súdi so štátom. Nakoniec majiteľom Penty odkázal – „Pán Haščák, hody a beztrestnosť sa skončili.“ Mimochodom právnik zastupujúci Slovensko v spore s penťáckou Dôverou o 500 miliónov – JUDr. Malata – zastupuje v inom spore práve Dôveru z portfólia Penty.

Igorovi Matovičovi vydržal boj proti oligarchom presne do okamihu, kým nevyhral voľby!

Práve dnes sme svedkami ako svojim konaním členovia vlády uprednostňujú súkromné záujmy spolumajiteľov Penty pred záujmami verejnými – teda záujmami občanov SR! Jednotlivý ministri vlády premiéra Matoviča bez rozpakov menujú bývalých vysokých manažérov spoločností Penty na rôzne štátne posty, ako napríklad na pozíciu šéfa MH Manažment bol ministerstvom hospodárstva dosadený Ľuboš Lopatka, ktorý bol predseda predstavenstva penťáckej spoločnosti Svet zdravia.

Štátna akciovka MH Manažment je od roku 2016 právnym nástupcom Fondu národného majetku, z ktorého Haščák za pomoci úplatných politikov a manažérov dokázal povyťahovať stovky miliónov euro. Je zarážajúce, že 9 rokov po zverejnení informácií o podozreniach z organizovanej trestnej činnosti Jaroslava Haščáka, skupiny Penta a politikov, ktoré odkryl spis Gorila, sme sa nepoučili a opätovne sa ľudia Penty dostávajú do vysokých štátnych pozícií, na ktorých rozhodujú o majetku štátu. Po svojom dosadení do MH Manažment pán Ľuboš Lopatka napríklad ihneď vymenil predstavenstvo Teplárne Košice a novou členkou predstavenstva sa stala Lenka Smreková, ktorá je vo vedení aj viacerých spoločností Penty.

Bývalý šéf nemocníc Penty Lopatka prenajal Výskumný ústav zváračský Ministerstvu spravodlivosti SR

Stálicou medzi spolupracovníkmi Penty v štátnej správe je ústredný riaditeľ ŠVPS SR prof. MVDr. Jozef Bíreš DrSc., ktorý pôsobil od 03.11.2007 do 20.09.2010 v dozornej rade spoločnosti FAJNE, ktorej predsedom predstavenstva v tom čase bol Edo Maták a vlastníkom cyperská Penta. Ochrannú známku FAJNE vlastní spoločnosť MECOM. Je mnoho dôkazov o tom ako MVDr. Bíreš z pozície ústredného riaditeľa ŠVPS SR pomáha svojmu bývalému chlebodarcu.

Vrcholom všetkého je horúci kandidát na post Generálného prokurátora pán Daniel Lipšic, ktorý je okrem iného aj právny zástupca spoločností Penty a ktorý bol podľa komunikácie Haščáka s Kočnerom cez Threemu od Haščáka kráľovsky zaplatený. Toto má byť údajne nestranný Generálny prokurátor bojujúci proti trestnej činnosti oligarchov a úplatných politikov?! To naozaj právoplatne odsúdený advokát, ktorého pasú peňtáci, má dohliadať ako Generálny prokurátor SR nad zákonnosťou na Slovensku? Toto určite voliči nechceli.

Súčasná vláda Igora Matoviča je v područí oligarchov, tak ako tomu na Slovensku nikdy nebolo a pod rúškou núdzového stavu pri ohrození korona vírom, prijala veľmi tvrdé reštrikčné opatrenia proti občanom nášho štátu a súčasne v týchto opatreniach skryla lukratívny biznis súkromných zdravotníckych firiem, prostriedky na sledovanie občanov SR a štátnu pomoc najmä pre zahraničné spoločnosti a spoločnosti oligarchov – napríklad za marec dostali penťácké spoločnosti Fortuna 141. 000 euro, Slovalko 66.000 euro, laboratória alpha medical 70.000 euro.

Súd nenašiel peniaze Penty v Holandsku, tak v prospech Slovenska založil jej akcie v poisťovni Dôvera

Štátnu pomoc vo výške 75.000 euro dostala napríklad aj štátna tepláreň Košice, ktorá bola v roku 2019 v zisku vyše 2,3 milióna euro – to čo nemohli dodávať horúcu vodu ….. ???  Alebo potrebujú peniaze na zvýšenie platu pre manažérku z Penty Lenku Smrekovú …. ???

Okrem tohto môžme sledovať ako Republiková únia zamestnávateľov tlačí na ministra Sulíka ohľadom zníženia minimálnej mzdy. V pozícii víceprezidenta Republikovej únie zamestnávateľov pôsobí penťák Jozef Špirko, ktorý pripravoval pre niektoré politické subjekty stranícke programy a pomáhal aj strane Obyčajní ľudia a nezávisle osobnosti Igora Matoviča.

Práve Jozef Špirko – bývalý žralok z Penty a víceprezident Republikovej únie zamestnávateľov bol obchodným partnerom Antonia Vadalu cez svoje spoločnosti Aspin a Zet partner. A to môže byť dôvodom prečo sa o podnikaní Vadalu na Slovensku nesmelo písať. V týždenníku Plus 7 dní (Penta) novinárovi Megovi stopli túto tému „zhora“ a motív stopnutia sa nikdy nedozvedel..…pri pátraní však podľa svojich slov narazil na to, že odnož talianskej mafie Ndranghety mala na Slovensku väzby, ktoré nechcel bližšie špecifikovať a Plus 7 dní s ním začiatkom februára 2018 nečakane ukončil spoluprácu.

Občianske združenie Prinášame nádej požaduje okamžité začatie reálneho vyšetrovania trestnej činnosti oligarchov a politicky exponovaných osôb najmä organizovanej skupiny Penta na čele s Jaroslavom Haščákom, tak ako to Igor Matovič avizoval pred voľbami. A súčasne žiadame aby sa začal reálne uplatňovať aj zákon o preukazovaní pôvodu majetku, čo pokladáme za jeden zo základných krokov pre očistenie justície, prokuratúry, polície a štátnych orgánov vôbec. Súčasne podporujeme aktivity, ktoré povedú ku vzniku novej politickej strany občanov nie bývalých politikov a oligarchov a navrhuje implementáciu švajčarského modelu priamej demokracie, ktorý je taktiež označovaný aj ako pravá, alebo čistá demokracia.

Členovia Občianskeho združenia Prinášame nádej Pavol Forisch, Stanislav Žiaran a Václav Nedvěd

Sudkyňa JUDr. Sabová, opäť v rozpore so zákonom, otvorila hlavné pojednávanie vo veci vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies