Odstúpil Krajniak, aby ako poslanec  parlamentu získal poslaneckú imunitu pred prípadným trestným stíhaním?

Odstúpenie Krajniaka deň po vzatí do väzby jeho kumpána Pčolinského vyvolalo rôzne dohady. Od špekulácií že pôjde nahradiť svojho zatknutého kumpána vo funkcii až po „analýzu“ Kotlebu, podľa ktorého to má súvis s kauzou Gorila!

Krajniak na pondelkovom brífingu vyhlásil: “Svoju demisiu vnímam ako krok k čo najskoršiemu ukončeniu koaličnej krízy.“

Hlavu štátu požiadal o uvoľnenie z funkcie v čo najkratšom čase, dokonca i “elektronicky”. Demisiu podľa vlastných slov Krajniak podáva preto, aby Sme rodina ukázala, že nemá žiadne personálne podmienky a je ochotná sa vzdať niečoho preto, aby koaličná kríza skončila.

A teraz reálne. Krajniakovi hrozí rovnaký osud ako jeho komplicovi Pčolinskému. Keďže nechce, aby mu NAKA nadránom vykopla dvere a zadržala ho, tak sa vzdal postu ministra a prebehol rýchlo do parlamentu, kde bude mať poslaneckú imunitu, ktorú ako minister nemal. O jeho vydaní na prípadne väzobné trestné stíhanie, by tak najprv museli rozhodnúť poslanci hlasovaním.

Okrem iného cez Lipšicovu previerku Krajniak definitívne zlikvidoval dôveryhodnosť Národného bezpečnostného úradu a jeho funkčnosť. Úradu mimoriadne dôležitého pre atlantickú bezpečnosť.

Už v minulom blogu som písal, že Žilinka musí začať trestné stíhanie Krajniaka a riaditeľa NBÚ Konečného, ktorý vydal Lipšicovi previerku na prísne tajné. Krajniak za svoje ministerstvo nemohol požiadať o previerku na prísne tajné, keďže na ministerstve neexistuje funkcia ktorá si takúto previerku vyžaduje. A už vôbec nie podpísať žiadosť na previerku za Lipšica.

Spáchal tak trestný čin zneužívania  právomoci verejného činiteľa rovnako ako  šéf NBÚ, ktoré mu previerku napriek tomu vydalo. Lipšic má účastníctvo na tomto trestnom čine.

NBÚ by mohlo Lipšicovi previerku vydať, ale štátny orgán by musel preniesť úlohy prísne tajného charakteru na súkromnú osobu. Taká situácia je predpokladaná zákonom na ochranu utajovaných skutočností. Súkromník však potom musí predložiť bezpečnostný projekt systému ochrany utajovaných skutočností so všetkými priestorovými náležitosťami. Lipšic nič také nepredložil, lebo jeho advokátska kancelária také kritéria nespĺňa. Ak by všetky kritéria ale aj splnil, tak žiadosť by musel podať on, nie štátny orgán, Krajniak. Pretože ochrana utajovaných skutočností, by prešla na súkromný subjekt a jeho objekty.
Došlo tak k zjavnému zneužitiu právomocí verejného činiteľa organizovanou skupinou v zložení Krajniak, Konečný, Lipšic.

Lipšicova previerka: Produkt organizovanej zločineckej skupiny Krajniak, Konečný a Lipšic – YouTube        https://www.youtube.com/watch?v=HrGvJgcLpkU&t=167s

(20+) Štefan Harabin – príspevky | Facebook

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies