Oligarchu Brhela zadržali za spôsobenú škodu 42 miliónov eur !

V rámci policajnej akcie „Mýtnik“ bol zadržaný a v súčasnosti väzobne stíhaný nielen František Imrecze, ale aj oligarchov brat Peter Brhel . Po medializácii týchto informácii sa Jozef Brhel ozval, že na výzvu polície sa dostaví k výsluchu. Dnes sa v sprievode obhajcu  dostavil do budovy Policajného prezídia, k výsluchu pred  vyšetrovateľa NAKA.

Ten mu ako hlave organizovanej skupiny kladie za vinu množstvo korupčných činov, ktoré táto skupina vykonávala po dlhé roky. Podľa uniknutých údajov vyšetrovateľ vyčíslil škodu na 42 miliónov eur. Jozef Brhel  pravdepodobne počítal s tým, že bude zadržaný v CPZ a daný návrh na jeho väzobné stíhanie, čo sa aj stalo.

Brhel je obvinený z prijímania úplatku a z porušenia povinnosti pri správe cudzieho majetku. Z obsahu uznesení o obvinení, ktoré už jeho spoluobvineným bolo doručené vyplýva podľa výpovedí svedkov, že: „  Michal Suchoba, ako aj Jozef Brhel mali vplyv na Františka Imreczeho a tento aj využívali a cez neho tak mali vplyv aj na FS. Jozef Brhel sa osobne poznal s Imreczem a osobne aj preberali a riešili postupy pri zabezpečovaní IT zákaziek pre FS,“

Podľa tvrdení sa vyberali a prideľovali zákazky označovaním farebnými fixkami:

„Peter Brhel po tom, ako označil farebne červenou v prípade informačných systémov a zelenou ďalšie záujmové oblasti, v ktorých mali záujem, aby verejné obstarávania vyhrali ich spriaznené spoločnosti, s výnimkou tých, o ktoré nebol záujem, odovzdal takto upravený zoznam v jednom vyhotovení Martinovi Fleischerovi a v jednom vyhotovení si ho ponechal.“

Jozefovi Brhelovi sa zrejme kladie za vinu to, že túto organizovanú skupinu založil a riadil počas dlhšieho obdobia, čo by znamenalo, že jeho šanca na preukázanie neviny a to dokonca bez väzby bude veľmi obtiažné.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies