PCR testy odhalili troch nakazených, počet hospitalizovaných sa nezmenil

Za nedeľu 4. júla pribudli na Slovensku tri prípady nákazy koronavírusom, laboratóriá urobili 1 187 PCR testov. Zároveň za nedeľu nepribudlo žiadne nové úmrtie. Počet hospitalizovaných osôb sa nezvýšil a v nemocniciach je hospitalizovaných 130 pacientov. Pribudlo aj 7 472 zaočkovaných. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

PCR testy potvrdili nakazených iba v Bratislavskom kraji. Ide o dve ženy a jedného muža. Ako ďalej informuje Ministerstvo zdravotníctva SR vo svojom profile na sociálnej sieti, antigénové testy odhalili ďalších šesť infikovaných. V nedeľu ich vykonali viac ako štyritisíc.

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 2 064 289, za predchádzajúci deň ich pribudlo 7 472. Druhú dávku vakcíny dostalo celkovo 1 658 869 ľudí.

V nemocniciach je hospitalizovaných 130 ľudí, potvrdené ochorenie má 93 z nich. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS) je 16 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 15 osôb.

Celkový počet úmrtí „na COVID“ je 12 513 a celkový počet úmrtí „s COVIDom“ je 2 451.

VIDEO: Zapnuté mikrofóny nahrali členov krízového štábu, ako budú strašiť Slovákov!

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies