Po prvýkrát zasadla Rada vlády pre plán obnovy, zabezpečí dialóg s odbornou verejnosťou

Na zasadnutí Rady vlády pre Plán obnovy a odolnosti SR jej členovia diskutovali o nastavení fungovania tohto nového poradného orgánu, ako aj o kľúčových dokumentoch plánu obnovy. Vznik Rady a jej štatút v decembri schválila vláda.

 

Rada bude pôsobiť ako poradný orgán, ktorého cieľom je zabezpečiť dialóg s odbornou verejnosťou a relevantnými stranami v otázkach týkajúcich sa implementácie plánu. Bude tiež sledovať pokrok v dosahovaní míľnikov a cieľov v rámci všetkých komponentov, zaujímať stanoviská a upozorňovať na riziká pri vykonávaní jednotlivých investícií a reforiem plánu obnovy.

 

„Zapojenie kľúčových partnerov a odbornej verejnosti vo svojom hodnotení plánu obnovy vyzdvihla aj Európska komisia, ktorá zároveň ocenila vznik Rady vlády pre plán obnovy ako nového poradného orgánu. Teší ma, že aj takýmto spôsobom systematicky zapájame relevantných partnerov do dialógu o realizácii plánu obnovy,“ uviedol predseda vlády Eduard Heger.

 

„Rada vlády je prierezová platforma na najvyššej úrovni, jej úlohou je vytvoriť priestor na diskusiu tém naprieč opatreniami plánu obnovy. Je to istá úroveň nadstavby diskusie medzi odbornou verejnosťou a ministerstvami. Je dôležité, aby aj orgány zodpovedné za realizáciu plánu obnovy zapájali relevantných partnerov do dialógu pri príprave jednotlivých opatrení,“ povedala generálna riaditeľka sekcie plánu obnovy na Úrade vlády SR Lívia Vašáková.

 

Predsedom Rady je predseda vlády, má spolu až 43 členov vrátane zástupcov ministerstiev ako vykonávateľov plánu obnovy. Medzi ďalšími členmi sú aj zástupcovia občianskej spoločnosti, akademického sektora, zástupcovia samospráv, záujmových združení, zamestnancov, obchodných komôr či podnikateľských zväzov.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies