Pod pláštikom koaličnej krízy biznis bez verejného obstarávania za takmer 140 miliónov eur

Po patetických vyjadreniach Sulíka a Remišovej o tom, že ich vláda je dobrá, len potrebuje rekonštrukciu, mi ostalo sucho v ústach a smutno na duši. Takto si koaliční lídri predstavujú dobrú a spravodlivú vládu. Takto si predstavujú tú ich slušnosť a zmenu pomerov, ktorú sľubovali na námestiach, keď zneužívali vraždu dvoch mladých ľudí na svoje osobné politické ciele. Ich vládnutie má formát, ktorého výsledkom je, prepáčte za výraz, masaker občanov, ktorí denne umierajú po stovkách. Má formát zdecimovania a takmer vyhubenia malých a stredných podnikateľov a nehanbia sa klamať, keď označujú dobré výsledky zahraničných automobiliek za pozitívne správy pre národnú ekonomiku.

Výsledky ich (ne)vládnutia nám taktiež v čase najväčšej zdravotníckej krízy a zlyhávania dodávok vakcín, vyvolávajú ďalšiu krízu, tento raz koaličnú, pri nákupe vakcín z Ruska a pod rúškom tejto krízy sa nakúpia nepresné antigénové testy na plošné testovanie, ktoré len zvyšujú mobilitu obyvateľstva. A korunu tomu všetkému dáva fakt, že to bol megabiznis – 140 miliónov euro. Pre dotvorenie obrazu priatelia, ide o 35 miliónov testov, pokiaľ doteraz sme minuli 14,2 miliónov testov, čo podľa zdravotníckeho analytika Martina Smatanu znamená, že pri počte 35 miliónov testov by sme sa mali všetci dávať testovať 3x do týždňa. Viac informácií o tejto priam nechutnej transakcii nájdete na Smatanovom profile:

https://www.facebook.com/martin.smatana1

Obludné zlodejstvo

Celoplošné testovanie je snáď jeden z najväčších vládnych obchodov v dejinách samostatného Slovenska. Doteraz sa bavíme o cifre presahujúcej 200 miliónov euro a to len na nákupe samotných testov. Tieto nákupy sú vďaka konštantne predlžovanému núdzovému stavu robené bez verejného obstarávania a tak sa v nich zúčastňujú len vyvolené a vláde blízke firmy. A to ešte nikto nespočítal ostatné náklady, ako zabezpečovanie odberných mobilných miest, administratívu a podobne. Na konci celého počtu sa bavíme o stovkách miliónov euro.

Kto z vás si spomína na Igora Matoviča, ako vrieskal so slzami v očiach na začiatku svojho volebného obdobia, keď Smer nakúpil nedostatkový zdravotnícky materiál za 100 miliónov? Tak už teraz vieme, že ten nervový kolaps nebol preto, že predražený nákup stál Slovákov množstvo peňazí, ale preto, že ho Matovič nemohol urobiť sám.

Teátro pre médiá

A teraz späť k súčasnej akože koaličnej kríze. Okrem toho, že sa odkryla celá sieť všetkých rusofóbov v médiách, neziskovkách a v politike, ktorí miesto záujmu občanov Slovenska preferujú politickú korektnosť orientovanú na Západ, tak celá táto fraška je len dymovou clonou pri gigantických nákupoch a rituálom pre liberálne médiá poprepletané s neziskovkami žijúcimi na zahraničných fondoch.

Do toho dnes Matovič položil do stávky zdravie svojich občanov, keď ponúkol Sulíkovi a Remišovej vrátenie vakcín Sputnik V. Medzičasom Rusi požiadali EMU o registráciu Sputnika a tak dvaja geopolitickí rebeli sadli na lep svojej krátkozrakej geopolitickej tuposti. Otázkou ostáva, či po tomto príde aj k nejakej rekonštrukcii a ak áno, tak sa prosím neradujme, pretože po voľbách mali tieto ministraničky problémy obsadiť súčasné posty svojimi a nieto ešte kvalitnými ľuďmi.

Preto personálne obsadenie vládnych postov je to najlepšie, čo tento spolok karpatských lupičov a vrahov vedel vygenerovať zo svojich radov. A tak nové nominácie budú pri veľkej dávke šťastia len o trochu väčšou katastrofou, než to, čo musí každý občan Slovenska znášať teraz. Neostáva mi len konštatovať, že väčšou katastrofou ako celý COVID, je Matovičov režim. Áno režim. Verím, že skončí čoskoro. Držte sa a nenechajte sa vodiť za nos ‚demokratmi‘ v maskách ‚slušnosti‘

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies