Podľa Zsuzsovej Marček Kuciaka nezastrelil

Na dnešnom halvnom pojednávaní vypovedal Marián Kočner, aj Alena Zsuzsová. Obžalovanými v kauze vraždy Jána Kuciaka, Martiny Kušnírovej a v prípade ďalších skutkov sú podnikateľ Marian K., jeho známa Alena Zs. a bývalý policajt Tomáš Sz. Všetci traja svoju vinu popierajú. Na samostatné konanie bol v prípade vraždy novinára vyčlenený bývalý vojak Miroslav M., ktorý sa priznal, že zastrelil Kuciaka, jeho snúbenicu a v roku 2016 podnikateľa Petra Molnára. Tento obžalovaný bol 6. apríla 2020 neprávoplatne odsúdený na 23 rokov väzenia. Účasť na vražde priznal aj Zoltán Andruskó. Po dohode o vine a treste mu súd uložil trest 15 rokov väzenia. Andruskó od svojho zadržania na jeseň 2018 spolupracoval v kauze vraždy Kuciaka s vyšetrovateľmi.Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta. Kuciak bol investigatívnym novinárom portálu Aktuality.sk a okrem iného sa zaoberal kauzami podnikateľa Mariana K.

Miroslav M. ktorý priznal, že zastrelil novinára Jána Kuciaka a jeho partnerku Martinu Kušnírovú tento skutok podľa obžalovanej Aleny Zs. nespáchal. Uviedla to dnes vo svojom vyjadrení k obžalobe a vykonanému dokazovaniu pred senátom Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. „Nesedí tam vôbec nič, či už na základe znaleckých posudkov, stôp alebo spôsobu vykonania vraždy,“ uviedla na margo výpovede Miroslava M.

„Keby som mala mafiánskych kamarátov, neobjednala by som si vraždu u takého truľa ako je on“

Pokiaľ ide o právoplatne odsúdeného Zoltána Andruskóa, obžalovaná vo vyjadrení k jeho výpovedi uviedla, že nemala žiadny dôvod si u neho objednávať vraždu. Spochybnila tiež jeho tvrdenia, že sa jej bál, pretože mala styky s podsvetím. „Keby som mala mafiánskych kamarátov, neobjednala by som si vraždu o takého truľa ako je on,“ vyhlásila. Andruskó je podľa obžalovanej „absolútne nemajetný“ a má len miliónové dlhy. „Všetky jeho firmy skrachovali, všetky používal na pranie špinavých peňazí,“ uviedla Alena Zs. s tým, že Andruskó ju neustále tlačil do toho aby ho zoznámila s Marianom K. od ktorého chcel peniaze.

Andruskó mal za krivé svedectvo voči Zsuzsovej prisľúbený nízky trest, Ostružlík beztrestnosť

Poukázala tiež na výpoveď spoluobžalovaného Tomáša Sz. Ten na začiatku procesu uviedol, že on a Miroslav M. mali Kuciaka len zbiť, nie zabiť. „Ani len to zbitie som si neobjednala,“ povedala obžalovaná.

Zabili Jána Kuciaka Srbi ?

 

Pojednávanie v kauze vraždy investigatívneho novinára pokračuje 29. júna a následne 20 a 23. júla.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies