Podmienky lockdownu sa podľa premiéra už príliš sprísňovať nemôžu

Podmienky lockdownu na Slovensku sa už príliš sprísňovať nemôžu. V diskusnej relácii V politike televízie TA3 to skonštatoval predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO). Podľa premiéra by teoreticky bolo možné zatvoriť fabriky, ako zdôraznil, to však nikto urobiť nechce.

„Sú ľudia a aj časť tej vedeckej obce, ktorí hovoria, že toto je jediné riešenie v tejto situácii, na druhej strane si myslím, že by sme mali vyčerpať všetky ostatné možnosti, ak by sme k takémuto zásadnému kroku pristúpili,“ povedal Matovič. Podľa premiéra je v súčasnej situácii dôležité, aby ľudia rešpektovali aktuálne platné opatrenia. „Ak by sme dnes dodržiavali iba úplne základné opatrenia ako rúška, umývanie rúk, odstupy, tak by sme tu nemali také množstvo prípadov,“ povedal Matovič s tým, že opatrenia dodržiavajú možno dve tretiny ľudí a jedna tretina ich nedodržiava.

Predseda vlády sa tiež zastal ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽaNO), ktorý podľa neho „bojoval za zdravie a životy“ a už na jeseň požadoval sprísnenie pandemických opatrení. „Apeloval na ostatných ministrov, najmä na Sulíka (Richard Sulík, minister hospodárstva, pozn. SITA) a SaSku, sprísnime opatrenia,“ povedal Matovič s tým, že vláda nakoniec schválila kompromis.

Podľa premiéra by ešte dnes mala zasadnúť vláda a rokovať o opatreniach, na ktorých sa zhodli odborníci počas posledných štyroch dní. „Ten materiál, ktorý títo ľudia prijali, my dnes zoberieme do úvahy a vláda ho postupne bude napĺňať podľa uznesení, ako treba niektoré tie veci zmeniť,“ dodal premiér.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies