Policajná panika môže poviesť k prevratu alebo k výnimočnému stavu ?

 

Dnes v ranných hodinách celú spoločnosť otriasla správa o mimoriadnej akcii polície, ktorá bola zameraná na zaistenie osôb podozrivých z organizovanej trestnej činnosti zločineckej skupiny, ktorých polícia išla zaistiť  nielen v priamo v budovách štátnych inštitúcii, ktoré sú v sledovanom režime ochrany, ako je Národný bezpečnostný úrad, a Slovenská informačná služba, ale aj v samotných priestoroch polície a v bydlisku dvoch predstaviteľov Slovenskej informačnej služby. V bydlisku bývalého riaditeľa SIS Pčolinského a súčasného riaditeľa SIS Aláča.

O tom, že táto akcia bola vo vzduchu, sme dostali informácie už dopredu priamo od Dannyho Kollára, pričom predpovedaný termín bol 15. august. Malý posuv, ale to začalo to.

Treba si všimnúť zásadnú vec a zhodu určitých podprahových informácii, ktoré v tomto videu odzneli a ktoré sa týkali Generálneho prokurátora a jeho dvoch námestníkov, lebo k tejto indícii zodpovedajú aj záverečné slova policajného prezidenta Hamrana na jeho dnešnej tlačovej konferencii, ktoré sa týkali práve dnešnej zatýkacej akcie a zásahu NAKA na NBU a SIS. V závere tlačovej konferencie sa totiž Hamran vyjadril, že konanie Generálneho prokurátora v súvislosti s § 363 a v súvislosti s posudzovaním trestného stíhania Čurilovcov považuje motivované buď politicky, neznalosťou, alebo dokonca korupčne. To je ale ešte scenár, ktorý zrejme slovenskú spoločnosť ešte len prekvapí a na jeho konci má byť inštalovanie Daniela Lipšica do polohy zastupujúceho Generálneho prokurátora

Na dnešnú situáciu, zásah a ohrozenie bezpečnosti demokracie a základov právneho štátu okamžite reagoval Robert Fico, ktorý presne označil charakter aj motív konania NAKA. Vyslovil to, čo zrejme Hamrana najviac trápi, že Čurilovci cez svoju synchrónnu pobočku pod vedením NAKA zahrali nový scenár na stíhanie ľudí z inšpekcie, prípadne iných verejných činiteľov, len aby sa mohli dostať k dôkazom, ktoré ich osvedčujú a to len niekoľko dní pred podaním ich obžaloby na súde. Fico presne nazval Túto akciu zásahom

https://www.ta3.com/clanok/272023/tb-strany-smer-ssd-o-hamranovi-ktory-si-poda-strany-objednal-sukromny-policajny-zasah

 

Zľahčovanie a kamufláž vedenie polície

Na dnešnej tlačovej konferencii Hamran predviedol dlhodobo pripravenú štatistiku z priebehu prípravy tohto zásahu a vysvetlil nám, že na veci sa robilo roky, ale práve teraz musela prebehnúť akcia. Lebo situácia to vyžadovala.

Zosmiešnenie trestného práva

Počas tlačovej konferencie nezabudlo vedenie policajného prezídia zdôrazniť, že nedošlo k žiadnemu ozbrojenému zásahu.

Čo je zásah a ozbrojený zásah?

Policajt v službe aj z pohotovostnej motorizovanej jednotky plní príkaz. V danom prípade dostali príkaz na doručenie, zadržanie a predvedenie konkrétnych osôb. PMJ ako každý policajt je ozbrojený, aby sa mohol brániť proti napadnutiu, vynútil si autoritu a zabezpečil prevahu svojej autority.  Pri jednoduchom doručení obvinenia bez požiadavok na  zadržanie a predvedenie sa nepredpokladá použitie sily, autority, ani donucovacích prostriedkov, Pre prípad že by toto bolo potrebné použiť, tá akcia bola sprevádzaná kukláčmi, ktorí sedeli vo svojom stanovisku a tak ako v prípade Tibora Gašpara vystúpili až pri predvedení a t, zaistení a naložení osoby do auta a jeho eskorty. Takže  táto akcia bola pripravená, skoordinovaná, dlhodobo plánovaná pre vyžiadanie súčinnosti iných súčastí polície a bola istená s prítomnosťou kukláčov.

Hamranove rozprávky o tom, že sa jednalo o predvedenie zaistených predvedených bez donucovacích prostriedkov je teda lož. Kto sa pohybuje v kriminalistickej praxi vie, že to tak nefunguje. Boli nasadené výkonné zložky polície, vyšetrovatelia, operatívci, iné súčasti polície. Hamran naviac tvrdil, že jedného z obvinených sa nepodarilo zabezpečiť a nikto nevie kde sa nachádza, možno sa to javí akoby dopredu vedel z dôvodov skúseností o akcii a chcel uniesť, úžasná fabulácia.

Nie dlho po tlačovej konferencii Smeru -SD a Hamrana sa objavila veľmi razantná tlačovka aj Hlasu  a Borisa Kollára. Nikto nepochopil a každý odsúdil takúto demonštráciu policajnej moci a dali to do súvisu nielen s predvolebnou kampaňou, ale aj s poukazom na zmanipulované odvolanie ministra Šimka, ktorého odpísala Hamranova mafia ovplyvnená infiltráciou Čurilovcov na Inšpekčnú službu a zakrývaním rôznych manipulácii s kajúcnikmi, trestnými konaniami a ktoré už boli súčasťou správy SIS , ktorá svojho času z tohto dôvodu vec vysvetlila vo svojom sídle aj prezidentka Čaputová.

Diletantnosť dočasného premiéra Ódora

Na základe výzvy prezidentky mala byť neodkladne zvolaná bezpečnostná rada štátu, Ódor to zľahčil a ležérne sa vyjadril, že nepodľahne tlakom, A čo jeho zákonná povinnosť? Nakoniec si to uvedomil a dal zvolať Radu. Ale predsa to o niečom svedčí. Ako aj krátko uniknutá informácia z prezidentského paláca, že Čaputová to žiada z dôvodou odvolania šéfa SIS Aláča.

Aláč je obvinený a má byť odvolaný? Čurilovci neboli postavení mimo službu a riešia svoje vlastné trestné stíhanie cez likvidáciu dôkazov?

A my všetci sme vystavení nebezpečnému boju v polícii ktorá je riadená záhadnými pohnútkami a koná ako chce? A za všetkým stojí niekto zo špeciálnej prokuratúry ktorý otvára podmienky a cesty,

Kam pôjde Slovensko

Čím väčší neporiadok a napätie a čím väčšia neschopnosť vládnuť v štáte zákonnými prostriedkami je len živnou pôdou na to, aby nastal mimoriadny režim, v ktorom možno sa dostane k moci niekto, kto sa nebude dať ani zákonnými formami spochybniť.

Možno niekto aranžuje situáciu práve k tomu, aby bol vyhlásený výnimočný stav v zmysle ústavy, kde sa zabráni slobodnému prejavu názorov a pod dáždnikom úzkej policajnou prokurátorskej mafie sa bude likvidovať demokracia po tichu, ovplyvnia sa voľby a Slovensko sa stane vazalským štátom európskej a možno americkej byrokracie

Výnimočný stav môže byť vyhlásený v zmysle  Čl. 4 ústavného zákona č. 227/2002 Z. z

„len za podmienky, že došlo alebo bezprostredne hrozí, že dôjde k teroristickému útoku, k rozsiahlym pouličným nepokojom spojeným s útokmi na orgány verejnej moci, drancovaním obchodov a skladov alebo s inými hromadnými útokmi na majetok alebo dôjde k inému hromadnému násilnému protiprávnemu konaniu, ktoré svojím rozsahom alebo následkami podstatne ohrozuje alebo narušuje verejný poriadok a bezpečnosť štátu, ak ho nemožno odvrátiť činnosťou orgánov verejnej moci a ak je znemožnené účinné použitie zákonných prostriedkov

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies