Kanibalizmus Matoviča a Hegera- Padni komu padni

Kde zmizol Matovič?

Nedávne zatýkanie vykonané NAKOU v rámci akcie Rozuzlenie, kde došlo k zásahu voči vrcholným predstaviteľom Národného bezpečnostného úradu a SLovenskej informačnej služby dostáva iný politický rozmer. Popri pobúrených reakciach Smeru , Hlasu a Sme Rodina akosi sa utiahli do pozadia najdôležitejšie exponované strany a ich predstavitelia. Pri prebiehajúcej ostrej výmene názorov medzi Ficom a Čaputovou potichučky a nenápadne mlčí Igor Matovič, Žiadne reakcia. Hegerovi Demokrati síce odsudzujú vyjadrenia opozície, ale zabudli sa postaviť na stranu svojich vlastných nominantov, čo rozhodne riaditelia NBÚ a SIS či dnešní alebo bývalí boli. Nejak sa zabudlo na to- a to až Peter Pellegrini pripomenul pánovi Šimečkovi- že  títo riaditelia boli nominantami Matovičovej a neskôr Hegerovej vlády.

Rozuzlenie a odhalenie Oľano a Demokratov

Možno pôvodní autori názvu tejto akcie mierili k tomu, aby dali investigatívny význam akcii, ktorá je nástrojom k prístupu k informáciam, ktoré sa týkajú sledovania a činnosti Čurilovcov. Ani netušili, že v konečnom dôsledku. Význam tohto slova povedie k niečomu inému. Ak by len teoreticky boli pravdivé podozrenia na základe ktorých došlo k obvineniu týchto významných predstaviteľov mimoriadne dôležitých spravodajských a bezpečnostných inštitúcií, tak by to poukazovalo na to, že nominanti Oľano a Demokratov priamo vykonávali organizovanú, politicky motivovanú trestnú činnosť a skutočne skutočným, a spravodajským spôsobom rozvetvovali konšpiračné činnosti na zasahovanie do práce polície. Možné to síce je, ale v prípade Čurilovcov to má opačné garde. Ak si dobre spomíname na návštevu pani prezidentky na SIS a predloženú správu SIS do parlamentu, tak spravodajské monitorovanie určitých činností posielalo signály o tom, že dochádza ku skutočnému zneužívaniu polície na politický boj a významné zoslabovanie opozície cez ich účelové stíhanie. Práve preto je veľmi podivné, že Matovič ani Heger sa za svojich nominantov nepostavili a nijak nedementovali obviňujúce tvrdenia vznesené voči ich nominantov.

Tieňová hra Matoviča

Vladimír Pčolinský za vlády Igora Matoviča ako nominant Sme rodina zrejme mal veľmi malú motiváciu k tomu, aby sa dopustil toho čo sa mu kladie za vinu. Mohol mať vlastné záujmy alebo vyslovene politickú objednávku ktorou by Boris Kollár chce demontovať Matoviča, jeho ľudí a políciu ktorá už bola fanaticky nastavená na hon voči Ficovi? Akú by to malo logiku? Skôr sa javia pravdepodobnou úplne iné predstavy a scenáre. A to je typická schizofrénia Matovičovej politiky. Veľké gestá, slová, priame riadenie SIS a deklarovanie princípu voľných rúk a pod povrchom špinavá manipulácia a zneužívanie moci cez neoficiálnu komunikáciu a rozvratnú stratégiu, ktorou dáva voľnú ruku na výrobu kajúcnikov, manipuláciu trestných stíhaní, organizovanie fanatických útokov na inštitút § 363 a osobu Generálneho prokurátora. Dobrý, demokratický a chrumkavý Matovič a neskôr aj Heger deklarujú demokraciu, slobodu polície a pritom tá odtrhnutá z reťaze a významne podporovaná aj špeciálnou prokuratúrou pod priamym riadením Hamranovskej polície  realizuje nepredstaviteľné akrobatické metódy, ako zneužívať nielen zákon, ale aj bežne zaradených policajtov pre Čurilovskú skupinu.

Policajná panika môže poviesť k prevratu alebo k výnimočnému stavu ?

Kto nasadne na tigra, toho tiger nakoniec zožerie

Matovič vytvoril a vypustil z klietky netvora. Vytvoril mechanizmus a dal skutočné voľné ruky elitným útvarom OČTK v hone na Fica a SMER. Táto však za jazdy mení objednávateľa a smer. Fanatický strach z odhalenia a samotný pud sebazáchovy Čurilovcov tentokrát už nevyberá svoje ciele podľa pôvodných zámerov u opozície, ale smeruje do radov nominantov Matovičovej a Hegerovej vlády. Hlava nehlava. Pritom je komické, že na nezákonný, prehnaný a zastieranie dlhdobo pripravovanej akcie s aktuálnymi vyšetrovacími potrebami upozorňuje len Fico, Pellegrini a Kollár. Prečo mlčí Matovič? Prečo sa za svojho nominanta nepostavil Heger? Komu táto situácia politicky pomôže?

Jedného dňa karta padne a spoločnosť spojí akciu  nielen s Matovičom a s Hegerom, ale vzhľadom na politický životopis a dnešné konanie pani Prezidentky a premiéra Odora aj s Progresívnym Slovenskom. Skutočnú motiváciu o získanie moci majú oni. A ich prirodzenými súpermi sú nielen Smer a Hlas, ale aj neznesiteľný Matovič, ktorý nemá koaličný potenciál a neproduktívny Heger, ktorý sa do parlamentu neprešplhá. A tak PS si čistí cestu hlava nehlava. Môžeme čoskoro očakávať ďalšiu úradnícku nomináciu šéfov SIS a NBU a to pravdepodobne ľuďmi blízkymi PS, alebo k pani prezidentke.

V iných krajinách by povedali, že k dokončeniu palácovej revolúcie už chýba len hlava Generálneho prokurátora Žilinku.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies