Polícia zachránila rukojemníčku držanú v supermarkete Tesco v Kežmarku, muža zadržala, je podozrivý z dvojnásobnej vraždy

Rukojemnícka dráma pod Tatrami sa skončila v noci.

Polícia zachránila rukojemníčku držanú v supermarkete, muža zadržala

Polícii sa v noci zo 17. na 18. februára v Kežmarku podarilo zaistiť muža, ktorý od večerných hodín zadržiaval v miestnom supermarkete ženu. Krátko predtým sa polícii podarilo dostať ženu von. Pri rukojemníckej dráme zasahovali všetky záchranné zložky aj vyjednávací tím.

Podľa doposiaľ nepotvrdených informácií mal muž ešte predtým zavraždiť svojich rodičov, pričom pred odchodom mal nechať v byte pustený plyn. „V Kežmarku sa stala dvojnásobná vražda, na Ulici Generála Štefánika bol nájdený mŕtvy manželský pár, pričom na telách boli známky cudzieho zavinenia. O niekoľko minút na to sa v obchodnom dome muž ozbrojený nožom zabarikádoval v skladových priestoroch a ohrozoval na živote jednu pracovníčku,“ opísal dnes udalosť pre agentúru SITA prešovský policajný hovorca Daniel Džobaník.

Na miesto boli podľa jeho slov vyslané policajné zložky, vrátane pohotovostného policajného útvaru z Prešova a vyjednávačov. „Po niekoľkohodinovom vyjednávaní muž ženu prepustil a následne ho prešovský pohotovostný policajný útvar zadržal bez zranení. Vo veci sú vykonávané ďalšie procesné úkony,“ dodal hovorca, podľa ktorého sa celú drámu podarilo ukončiť krátko pred jednou hodinou v noci.

Štyridsaťjedenročnému Kežmarčanovi, ktorý od stredajšieho večera do nočných hodín zadržiaval rukojemníčku v supermarkete v Kežmarku, hrozí doživotný trest odňatia slobody. Ako dnes potvrdila polícia, rukojemníckej dráme predchádzala brutálna vražda. Ten istý muž je podozrivý z vraždy svojich rodičov v ich spoločnom byte, informovala prešovská krajská polícia na sociálnej sieti. Pri rukojemníckej dráme zasahovali v noci všetky záchranné zložky vrátane vyjednávačov. Pre závažnosť situácie boli na miesto privolaní aj príslušníci Útvaru osobitného určenia Prezídia Policajného zboru – Lynx Commando.

Podľa prešovského policajného hovorcu bol mŕtvy manželský pár nájdený v byte na Ulici Generála Štefánika. „Na telách boli známky cudzieho zavinenia. O niekoľko minút na to sa v obchodnom dome muž ozbrojený nožom zabarikádoval v skladových priestoroch a ohrozoval na živote jednu pracovníčku,“ opísal dnes udalosť pre agentúru SITA prešovský policajný hovorca Daniel Džobaník. Ako doplnili policajti, Kežmarčan požadoval splnenie svojich požiadaviek.

Rukojemnícka dráma trvala niekoľko hodín, 40-ročnú ženu sa napokon podarilo policajtom dostať do bezpečia, krátko na to vyviedli von aj muža. Prípad vyšetruje krajská kriminálka v Prešove.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies