Prečo vynesená lekárska správa vyvolala toľkú nenávisť keď ide len o „samovraždu“ a je všetko v poriadku?

Aj včerajší deň bol bohatý na udalosti. Mňa osobne prekvapilo niekoľko vecí.

Ministerka pravosúdia Koliková bohorovne tvrdila, že nik nepochybil, nikto nie je zodpovedný, nič sa vlastne nestalo. Všetko sú klamstvá a dezinformácie a nehodlá podať demisiu, čo by podľa nej bola zbabelosť. Musím pani ministerke pripomenúť, že aj keby sa generál Lučanský poranil sám a keby sám spáchal samovraždu, dôvod na jej rezignáciu je.
Jej úrad nedokázal zabezpečiť bezpečnosť uväzneného človeka – takže, aj keby sa vierohodne potvrdilo, že sa na tomto čine nikto nepodieľal, ministerka musí podať demisiu. Na slovenský právny systém nevrhá dobré svetlo, keď jeden a ten istý človek v tak krátkej dobe je ohrozený na zdraví v opatere štátu.

Zaskočný som zostal aj tým ako ministerka pravosúdia berie význam komisie. Človek má až nepríjemný pocit z toho, že vymenovanie komisie povedie vec do stratena. Aj keď sú v nej traja poslanci opozície, väčšinu komisie budú tvoriť vymenovaní úradníci ministerstvom, ktoré je zodpovedné za celú udalosť. Konečný výsledok – skutok sa nestal, všetko je v absolútnom poriadku. Bude hlavnou úlohou verejnosti, aby sa zodpovedne k problému postavila a žiadala celé prešetrenie udalosti.

Po akomsi období ticha sa z čista jasna prebrali aj prešovskí bachari a vydali bombastické prehlásenie, že nikomu nič neurobili a zvažujú trestné oznámenie na Milana Žitného, Fedora Flašíka a plukovníka Vladimíra Mužika. Človek by až povedal, že to nemajú z vlastnej hlavy a takto postupujú na niekoho objednávku. Že by druhá strana pripravovala protiúder?

Ani hlavný hygienik Mikas sa nenechal zahanbiť a hneď vydal vyhlášku, ktorá umožňuje zúčastniť sa pohrebu maximálne 6. ľuďom v interiéri i exteriéri. Je zaujímavé sledovať činnosť tohto úradníka – ako mu na jednej strane neprekáža, že reálne nakazení poslanci hlasujú v uzavretom priestore so zdravými poslancami, no prekáža mu to, ak sa na pohrebe významnej osobnosti zúčastní viac ako 6 osôb. Ešteže tú koronu tu máme – na čo iné by sa tak dobre dalo vyhovoriť. Podľa predbežných neoverených správ majú byť do odvolania uzavreté aj ostatné cintoríny. Ono by to zrejme vyzeralo moc blbo, keď to postihlo len Štrbu.

Prekvapivé nie je ani vplývanie korporátnej tlače na udalosti posledných dní. Nikdy predtým nedala korporátna tlač toľko sily a námahy do toho, aby dokázala, že smrť generála Lučanského je samovražda, ktorú „netreba viac rozmazávať“. Počnúc Denníkom N, končiac aktualitami.sk sa hromadí množstvo článkov, príspevkov a komentárov – Volkischer Beobachter je slabý odvar proti tomuto premývaniu mozgov zo strany oficiálnych médií. Pre nezainteresovaného čitateľa vyvstáva otázka – je toto skutočne nezávislá a objektívna tlač?

Napriek tomu všetkému zostáva veľké množstvo nedopovedaných otázok, ktoré ani Todová, ani Vagovič,ani Repa nijak nevysvetlili.

Prečo generál Lučanský nebol vypočúvaný po uväznení?

Prečo bol väznený na samotke?

Prečo bol uväznený na nezmyselnom mieste, ktoré ho s ničím nespájalo.

Prečo mu nebol umožnený kontakt s rodinou? Prečo mu bol odopretý balík, ktorý mu rodina poslala?

Prečo napriek žiadosti nebola umožnená konfrontácia?

Čo spôsobilo úraz?

Prečo generál Lučanský skutočne zomrel?

Prečo bachari reagujú po niekoľkých dňoch od prvotných informácií, ktoré redakcii denníka Pravda uviedol bezpečnostný analytik Milan Žitný?

Prečo vynesená lekárska správa vyvolala toľkú nenávisť keď ide len o „samovraždu“ a je všetko v poriadku?

Aké právomoci bude mať komisia a prečo sú v nej len traja predstavitelia opozície?

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies