Richard Sulík vo videu prezradil, že bojoval na Zemplíne, zabudol však ozrejmiť za koho záujmy

Richard Sulík zo SaS, včera na sociálnej sieti zverejnil video, v ktorom veľmi vlažne bojuje proti nespravodlivosti na východe Slovenska. K celému obsahu videa sa vyjadrovať nebudem. Skôr sa budem venovať jednej časti tohto predvolebného spotu. Celý si ho môžete prezrieť tu:

Na video ma upozornila p. Jonka  Gašková, ktorá kontaktovala redakciu Eurorešpektu so žiadosťou o pomoc v rámci prípadu jej manžela a syna pred niekoľkými mesiacmi. Obaja páni – jej manžel aj syn sú totiž vo vyšetrovacej väzbe a určitá skupina ľudí sa ich snaží obrať o celý majetok. Podľa tvrdenia p. Gaškovej a jej právnych zástupcov  sa jedná o majetok v hodnote takmer  10 miliónov eur. Tomuto prípadu sa budeme v Eurorešpekte venovať aj naďalej a podrobnejšie, ale v tomto článku budeme skôr reagovať na vyhlásenia a postupy predsedu SaS p. Sulíka v spomínanom videu.

 

Ochranca Zemplínskej Šíravy a priľahlého okolia

Vo videu sa v jednom momente objaví rodinný dom rodiny Gaškovej. Je to zhruba pasáž okolo 1:12 (jedna minúta a dvanásť sekúnd), v ktorej p. Sulík hovorí približbe tieto slová: „Napríklad majiteľ tejto chajdy sedí v base. Dostal 14 rokov za daňové podvody…“ . Keďže som sa počas osobného stretnutia s p. Gaškovou a právnym zástupcom ich rodiny zoznámil so skutočnosťami tohto prípadu, zaujímalo by ma či si p. Sulík v bojovnom ošiali nepomýlil dom. Chápem, že preferencie nie sú najlepšie a kauzy sa už tiež míňajú, preto sa v rýchlosti treba chytiť všetkého. Ale netreba v tom chvate zabúdať na detaily p. Sulík.

V žiadnom prípade tu nejdem robiť obhajcu p. Gaškovi, jeho synovi a manželke. Aj v ďalších článkoch tu budeme popisovať iba skutkový stav prípadu a fakty, ktoré budú môcť byť po porade s právnymi zástupcami zverejnené. V každom prípade už teraz môžem spomenúť, že celý tento prípad veľmi smrdí, je v ňom obrovské množstvo pochybení zo strany štátnych inštitúcií. Jedná sa tu o záhadné prevody majetku ľuďmi, ktorí cez súd, katastrálny úrad, políciu atď., chcú pripraviť rodinu Gaškovú o jej majetok.

Obaja Gaškovci (otec aj syn) sú vo vyšetrovacej väzbe a ešte ani prvostupňový súd nevyniesol právoplatný rozsudok. Je veľmi zaujímavé, že p. Sulík naopak vie, že majiteľ rodinného domu na videu dostal 14 rokov basy za daňové podvody.

Sme po celý čas iba obeťami divadelného predstavenia s názvom „ Ilúzia“?

Aby ste bol v obraze pán Sulík

Iba v skratke vám predostriem o čo v danej kauze ide. Ide napríklad o Hotel Družba v Michalovciach. P. Gaško do rekonštrukcie tohto hotela investoval sumu okolo  4 miliónov eur. Iba podotýkam, že všetky transakcie a daňové doklady týkajúce sa podnikania p. Gaška a jeho syna sú podľa tvrdenia právnych zástupcov úplne v poriadku a sú k dispozícii. Taktiež mi potvrdili, že v podnikateľskej činnosti p. Gaška nie sú žiadne fiktívne doklady a ani (použijúc slová p. Haščáka z Penty) šedá ekonomika. Je veľmi zaujímavé, že presne v deň keď oboch Gaškovcov vzali do väzby, bolo zvolané Valné zhromaždenie, na ktorom bol uznesením Ing. Viktor Gaško (syn) odvolaný z funkcie konateľa spoločnosti Hotel Družba s.r.o. Na tomto valnom zhromaždení bola ustanovená nová osoba za konateľa spoločnosti Hotel Družba s.r.o. Navyše Valné zhromaždenie zvolal človek, ktorý s firmou nemal absolútne nič spoločné. Nikdy nebol konateľom firmy Hotel Družba s.r.o. a nikdy nebol ani vlastníkom či spoločníkom spoločnosti, ktorá bola spoločníkom firmy Hotel Družba s.r.o. pred touto zmenou.

Takže ešte raz dámy a páni. Gaško je so svojim synom vzatý do väzby a keď je už jasné, že sa nemôže brániť, pár ľudí si prepíše jeho podiel na seba. V ten istý deň.  A nikomu to v tejto krajine nevadí. Teda okrem Gaškovcov. Navyše nikomu nevadí napríklad ani to, že súd nezabezpečil do právoplatného rozhodnutia majetok, ktorý je predmetom sporu, ale siahol na osobný majetok rodiny Gaškovej. Svedkovia, ktorí v tomto prípade svedčia proti Gaškovcom, sú v pozícii spolupracujúcich svedkov a napriek tomu, že sa evidentne dopúšťali nezákonnej činnosti, nie sú vôbec obvinení. Niektorí sa totiž napríklad podieľali na spomínanom prevode vlastníckych práv Hotela Družba.

A ešte jedna malá ochutnávka. Právni zástupcovia rodiny Gaškovej boli najprv oslovení s ponukou vyplatenia finančnej čiastky a poskytnutia iných materiálnych výhod, ak sa vzdajú tohto prípadu. Keď odmietli, nasledovalo vyhrážanie sa trestným stíhaním, vyzliekaním z talára, vyrazením z advokátskej komory a skončením v base. Nakoniec prišlo aj k upozorneniu, že ak sa budú do toho, citujem: „stále j***ť“, príde na rad fyzická likvidácia. Minimálne jedného z nich. Tento advokát na základe uvedených skutočností podal na NAKA a na Generálnu prokuratúru SR trestné oznámenie.

Zopár otázok pre predsedu strany SaS  – Richarda  Sulíka

Kto vám dal tip, aby ste svoje video robil práve pred domom p. Gaška a jeho rodiny? Kto vám poskytol informácie, že majiteľ domu sedí v base na 14 rokov za daňové podvody, napriek tomu, že rozsudok ešte nebol vynesený? Máte p. Sulík blízko k „novým majiteľom“ Hotela Družba alebo k ich blízkym osobám, ktorí vám poskytli tieto „presné“ informácie? Budete schopný sa aspoň manželke p. Gaška ospravedlniť za to, že ste urobil z jej manžela kriminálnika v predstihu, verejne a v rámci vašej predvolebnej kampane? Budete schopný a ochotný p. Sulík z vašej pozície horlivého bojovníka za spravodlivosť  dozrieť na to, aby sa v tomto prípade začalo konať a jednať v rámci zákona a práva?

Už teraz nedočkavo čakáme na vaše odpovede. Napíšte ich kdekoľvek. A ak vás tento prípad zaujal, tak sa neváhajte skontaktovať s p. Gaškovou, jej právnymi zástupcami. Alebo s redakciou Eurorešpektu, kde vám tiež vieme poskytnúť informácie k tomuto prípadu. To isté platí aj pre ostatné redakcie, ktoré bojujú za spravodlivé, férové a slušné Slovensko – ak máte o informácie k tomuto prípadu záujem, kontaktujte ma.

Parlamentné voľby 2020: Voľme srdcom- Rozhovor s Ing. Dušanom Lukášikom

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies