Rozklad právneho štátu! Dojmy a želania nahrádzajú zákony a právo!

„Pri vyšetrovaní káuz tohto rozmeru je dôležité nielen to, aby bolo dôveryhodné a spravodlivé, ale aby sa tak aj javilo. Žiaľ, dnes sa javí skôr tak, že policajné štruktúry si navzájom vyrovnávajú účty,“ tento výrok nepatrí babke, ktorá si popri ceste nalámala za tašku kukurice, ale vyhlásila ho prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá prezidentské voľby vyhrala “s titulom” nezlomnej bojovníčky za zákon hájacej právo…

Ak by sa laik, ktorý ukradol pár kláskov kukurice hájil tým, že hodnota je za pár šupov a javí sa mu, že je nespravodlivé, aby si odsedel tak isto ako ten čo vykradol banku, tak by to stálo za zamyslenie. Lenže tu hlava štátu, prezidentka republiky spochybňuje zákony a orgány činné v trestnom konaní, žiada ich, aby svoj zákonný postup vysvetlili! Platí na Slovensku ešte právo a zákony alebo dojmy a želania určitej skupiny “spravodlivých”?

Čaputová sa týmto výrokom zaradila k právnickej stoke typu Alojz Baránik, ktorý nie tak dávno vyslovil želanie, že súdy by mali rozhodovať podľa väčšinového názoru vo verejnosti!

Výzvu orgánom činným v trestnom konaní, aby verejne objasnili svoje konanie zo strany prezidentky pritom ešte, žiaľ, možno považovať za umiernenú, hoci je ďaleko za čiarou slušnosti a akceptovania deľby moci na Slovensku. Predseda parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa už ani nikoho nevyzýva, nežiada, ale rovno pozýva na výbor, aby kompetentní poslancom vysvetlili čo sa v bezpečnostných zložkách deje.

“Na koberček” je opäť prizvaný Generálny prokurátor Maroš Žilinka, pomastiť ego spravodlivosť vidiacim poslancom má Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic a vysvetľovať konanie v bezpečnostných zložkách bude viceprezidentka Policajného zboru a zástupca Úradu inšpekčnej služby. Čo týmto krokom premotivovaní Krúpa mieni dokázať? Odteraz budú vyšetrovatelia,  prokurátori a neskôr aj sudcovia všetko konzultovať s politikmi, ktorí si želajú kuľhajúcu spravodlivosť?

Uvedomujú si aktuálni mocipáni, že väčšinový názor verejnosti je extrémne vrtkavý a už teraz disponujú len s kričiacou menšinou, ktorá baží po pomste a krvi? Alebo sú už dnes Čaputová, Baránik, Krúpa a ďalší ohýbači práva zmierení s osudom, že raz môže väčšina bažiť vidieť pred súdom práve ich?

Zviaže Mikulec ruky nepohodlným policajtom?

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies