Zviaže Mikulec ruky nepohodlným policajtom?

Policajná inšpekcia je vraj nádorom na organizme štátu, píšu režimistickí novinári, ktorých priamo platí štátna moc. Naozaj? A nerobí Úrad inšpekčnej služby len to, čo vládna garnitúra omieľa ako mantru? Rozviazané ruky polície majú zrazu inú príchuť, ak polícia ide aj po súčasných našich ľuďoch.

Minister vnútra Roman Mikulec síce nemá trestnoprávne kompetencie, ale už hľadá zákonné opatrenia, ktorými by inšpekcii znepríjemnil, či zlikvidoval súčasný záťah na vyšetrovateľov NAKA a svojho dočasného šéfa, ktorý je priamym nominantom Mikulca. Samozrejme, pochybnosti ohľadom zásahu inšpekcie už zaznievajú aj z úst Daniela Lipšica, toho času Špeciálneho prokurátora a z pozície ministra financií sa ozýva Igor Matovič, ktorý volá po vydržaní vyšetrovateľov, lebo mafiu treba poraziť, veď predsa to sľúbil!

Panika a propaganda režimu ide ešte ďalej! Mafia a jej podriadení policajti mali zneužiť návštevu pápeža Františka, aby v tichosti zaútočili na poctivých a chrabrých bojovníkov na NAKA. Oduševnenosť s akou tieto demagógie píšu je priam desivá! Polícia má mať podľa týchto vyjadrení rozviazané ruky dovtedy, kým pôjde podľa režimisticky napísaných príbehov, ak ich poruší, tak sloboda policajtov musí byť zastavená a Mikulec musí nájsť zákonné opatrenie ako tomu zabrániť.

Scenár už poznáme v prípade zásahu inšpekcie voči kajúcnikom bola pravdepodobne horúca linka medzi policajným prezidentom Petrom Kovaříkom a Mikulcom, čo najskôr Mikulec potvrdil, aby to neskôr Kovařík poprel. V čase keď už je Kovařík obvinený sa nedávne udalosti opakujú, síce dosluhujúci policajný prezident na dovolenke je už mimo hry, ale minister vnútra Mikulec hľadá riešenie, ktorým by zásah Úradu inšpekčnej služby zvrátil, aby vopred napísaný príbeh neskončil a on zotrval v milosti Matoviča, ktorý ho drží vo funkcii ministra len preto, že príbeh pokračuje napriek slabej skutkovej podstate a lenivosti vyšetrovateľov hľadať dôkazy!

Vyšetrovania na hrane béčkového trileru z Hollywoodu, ktoré odkryla správa SIS o kooperovaní a ovplyvňovaní svedkov vyšetrovateľmi a prokurátormi skrátka musí pokračovať! Je veľmi jednoduché vyšetrovať “dopredu nalinajkovaný” prípad, príbeh povedať kajúcnikom a obviniť v prospech režimu kohokoľvek na základe “výpovedí”, ťažšie je urobiť to plne zákonným spôsobom bez množstva porušení paragrafov s vierou, že na stôl to dostane “náš človek” a príbeh o antikorupčnej vláde bude pokračovať.

Čas ukáže, že či majú pravdu režimistickí bájkari, alebo návšteva Františka len pohla Božími mlynmi dopredu…

Lipšicova šachovnica smrti a výroba kajúcnikov vyšetrovateľom NAKA Čurillom

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies