Scholz odmietol dodať Ukrajine zbrane na údery proti Rusku

Podla rozporuplných informácii ktoré unikajú z dvoch antagonistický ideologických kútov sveta, dodávky zbraní na Ukrajinu sú veľmi ohrozené. Prinášame autentické stanovisko ruskej agentúr RIA Novosti, ako Rusi vidia dodávky zbraní na základe vyjadrení Nemeckej strany.
Samozrejme treba čítať medzi riadkami a chápať, aký je rozdiel medzi zbraňovou podporou Ukrajiny proti Ruskej invázii a čo by znamenalo, ak by Ukrajina so zbraňami svojich donorov zaútočila na výsostné územie Ruska.

Scholz podporil Bidenovu myšlienku nedávať Kyjevu zbrane na údery na ruské územie

MOSKVA 26. augusta – RIA Novosti. Nemecko nebude Ukrajine dodávať zbrane na údery na ruské územie, uviedol nemecký kancelár Olaf Scholz. Cituje ho T-Online.
Berlín bude podľa šéfa vlády konať tak, aby sa vyhol ďalšej eskalácii konfliktu.
Scholz už skôr povedal, že Nemecko bude pokračovať v dodávkach zbraní Ukrajine a zopakoval vládou ohlásený presun samohybných protilietadlových diel, húfnic a protivzdušného obranného systému IRIS-T so špeciálnym radarom do Kyjeva . Podľa nemeckej ministerky zahraničia Annaleny Berbock by sa dodávky IRIS-T mali uskutočniť v najbližších týždňoch.
„Prezident USA Joe Biden to formuloval celkom jasne: povedal, že nebude dodávať zbrane, ktorými by ostreľoval územie Ruska. Som presvedčený, že tento princíp by mali dodržiavať všetci ostatní. Nebudeme konať sami a vždy sa budeme riadiť čo robia naši spojenci,“ povedal Scholz.
Od 24. februára Rusko vedie vojenskú špeciálnu operáciu na denacifikáciu a demilitarizáciu Ukrajiny. Vladimir Putin nazval jej úlohu „ochranou ľudí, ktorí sú už osem rokov vystavení šikanovaniu a genocíde zo strany kyjevského režimu“. Konečným cieľom operácie je podľa prezidenta oslobodenie Donbasu a vytvorenie podmienok, ktoré zaručia bezpečnosť samotného Ruska.
V tomto kontexte Spojené štáty a ich spojenci v NATO pokračujú v pumpovaní zbraní na Ukrajinu. Prezident Joe Biden podpísal zákon o pôžičke a prenájme, desiatky miliárd dolárov sú vyčlenené na vojenskú pomoc Kyjevu. Moskva zase opakovane vyhlásila, že dodávky západných zbraní len predlžujú konflikt a transport zbraní sa stáva legitímnym cieľom ruskej armády.
Nemecko oznámilo absolútny nedostatok zbraní a ohrozenie dodávok na Ukrajinu

Minister zahraničia Burbock: Nemecko zažíva absolútny nedostatok zbraní, dodávky na Ukrajinu sú ohrozené

Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Berbock - RIA Novosti, 1920, 25.08.2022

Bundeswehr čelí vážnemu nedostatku zásob zbraní, uviedla nemecká ministerka zahraničia Annalena Berbock v rozhovore pre televízny kanál ZDF.
Podľa nej ide kvôli tomu vojenská pomoc Ukrajine „na tenkú čiaru“.
ysvetlila, že pre Kyjev by bolo lepšie, keby dostal zbrane „včera, nie dnes“, ale nemecké úrady by mali robiť plány v strednodobom horizonte.
Za týchto podmienok sa nemecká vláda rozhodla vytvoriť nový fond na podporu Bundeswehru za 100 miliárd eur. Minister tiež zdôraznil, že nemecký vojenský priemysel by mal aktívne vyrábať materiály pre Ukrajinu, a to nielen v najbližších mesiacoch, ale aj rokoch.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies