ŠKANDÁL: Bývalý vyšetrovateľ Gorily Gajdoš šoféroval pod vplyvom alkoholu. Ponúkol svoju funkciu

Terajší náčelník metropolitnej polície uviedol, že „nápor na každého z nás je teraz obrovský, či už v dôsledku domácej izolácie alebo mimoriadneho nasadenia v prvej línii“.

Šéf mestskej polície a bývalý vyšetrovateľ Marek Gajdoš mal autonehodu. Privolaná hliadka mu namerala alkohol v krvi.

„Chcem sa vám hlboko ospravedlniť. Sklamal som obyvateľov nášho mesta, členov zboru Mestskej polície, vedenie mesta a seba samého,“ začína s ospravedlnením Marek Gajdoš na sociálnej sieti.

Vo štvrtok večer dostal za volantom mikrospánok a zišiel z cesty. Vo videu na Facebooku priznáva, že mu polícia namerala zvyškový alkohol v krvi.

Pri nehode sa nikto ďalší nezranil a nevznikla ani ďalšia škoda, iba na Gajdošovom aute.

„Nápor na každého z nás je teraz obrovský, či už v dôsledku domácej izolácie alebo mimoriadneho nasadenia v prvej línii. Ale ani takéto okolnosti neospravedlňujú moje zlyhanie. V ťažkých časoch, keď obyvatelia nášho mesta skladajú veľké obety vo svojich bežných životoch, som nás všetkých sklamal. Bola to hlúpa chyba, za ktorú som pripravený niesť plnú zodpovednosť a vedeniu mesta som ponúkol svoju rezignáciu,“ povedal šéf Mestskej polície v Bratislave.

Primátor Vallo sa ešte rozhodne

Primátor Bratislavy Matúš Vallo na sociálnej sieti reagoval s tým, že situáciu si nechal vysvetliť. Okolnosti ľudsky chápe, no konanie Gajdoša považuje za profesionálne zlyhanie.

„Rozumiem, že odo mňa sa teraz očakáva rozhodnutie. A musím povedať, že to nie je ľahké. Na jednej strane je toto vážne pochybenie. Rovnako je tu ale jeho doterajší bezchybný profesionálny kredit, výborné výsledky ako náčelníka mestskej polície, vrátane perfektnej spolupráce a koordinácii celej mestskej polície v súčasnej zložitej situácii v koronakríze,“ reagoval Vallo.

Situáciu chce dôsledne vyhodnotiť, zvážiť okolnosti a následne rozhodnúť.

Pozrite si celé vyjadrenie náčelníka mestskej polície:

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies