Sledovanie sudcov, údajným Kočnerovým komandom

Takmer dva roky krmili médiá hlavného prúdu občanov rozprávkou, o Kočnerovom komande, riadenom Petrom Tóthom, ktoré sledovalo novinárov vrátane Jána Kuciaka po spornej tlačovke a výhražnom telefonáte od októbra  2017, kedy Kočner oznámil Kuciakovi, že bude zbierať špinu na jeho rodinu. V konečnom dôsledku v tomto duchu vypovedali všetci kolegovia zároveň pred senátom ŠTS vo veci vraždy. Vlastne až pred súdom sa prevalilo, že Ján Kuciak nemal strach z Mariána Kočnera.

Kočner, ktorý o podnete podanom za vyhrážanie nevedel, komunikoval s Kuciakom a odpovedal mailom na Kuciakom položené otázky do konca decembra 2017. Posledná mailová komunikácia Kuciaka a Kočnera súvisela s obchodným sporom Unipharma.

Časť spisu vedený vo veci vraždy Kuciaka

Diametrálne odlišné okolnosti zo sledovania novinárov ako bolo verejnosti podsúvané médiami, vyplývajú z časti spisu vo veci vraždy Jána Kuciaka. Zo spisu je evidentné, že sledovanie začalo na podnet SIS, po zachytení informácie o pripravovanom prevrate. Mimochodom k pripravovanému prevratu sa niekoľkokrát vyjadroval bývalý premiér Róbert Fico.

Sledovanie začalo začiatkom roku 2017, prvé záznamy o sledovaní sú z marca 2017. Teda ešte pored tým, ako Tóth postavil svoju sledovačku .Prioritne neboli sledovaní novinári, ale politici, stretávajúci sa so zahraničnými agentmi v bare Apache a kaviarni Krajniaka, ktorí pripravovali celonárodné protesty.  Podľa záznamov zo sledovania septembrové protesty mali viesť k pádu vlády, a vyniesť do kresla premiéra Richarda Sulíka. Boli sledovaní politici, bývalí politici Dzurindovej vlády a niekoľko novinárov, ktorí sa podieľali na príprave protestov, ktorí pripravovali stredoškolákov na vystupovanie na protestoch, riešili financie z nadácií Sorosa, herecké obsadenie na tribúnach a logistiku protestov, ktoré mali odštartovať v apríli 2017. V tejto súvislosti je potrebné zdôrazniť, že plánované protesty prebehli presne podľa scenára pripraveného na stretnutiach v Apache bare a kaviarni  „U Krajniaka“.

Roman Cuprík píše sledovaní sudcov počas spoločenskej akcii v rekreačnom zariadení

Včera nám denník Sme prostredníctvom redaktora Romana Cupríka sprostredkoval ďalšiu rozprávku o sledovaní spoločenskej akcie sudcov údajne Kočnerovým komandom, v ktorej tak trochu skresľuje informácie zo sledovania a nepravdivo informuje čitateľa od prvých viet textu.

Vzhľadom k použitému materiálu zo súdneho spisu, na ktorý sa v spomínanom texte odvoláva a základnej gramotnosti Romana Cupríka, pán redaktor evidentne nemal v pláne pravdivo informovať,  ale vyvolávať opäť pohoršenie verejnosti nad správaním Kočnera a rozdúchavať v spoločnosti vášne, nakoľko vedel, že sledovanie z 18.5.2017 nebolo z večierka sudcov v rekreačnom zariadení, ale seminára sudcov Krajského súdu Bratislava v rekreačnom zariadení Zboru  justičnej a väzenskej stráže pretože s ním komunikoval cez maily do decembra 2017 pri obci Omšenie.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22358234/kocner-nasadil-sledovacku-aj-na-sudcu.html

Ak vezmeme do úvahy, že seminár je forma kolektívneho odborného štúdia s aktívnym vystupovaním účastníkov a vzdelávanie sudcov je hradené z daní občanov, zistíme z programu, že evidentne na seminári nebolo ani len plánované vzdelávanie, ale neviazaná zábava sudcov platená z daní občanov.

Správa zo sledovania sudcov

 

Každý súdny občan, ktorý sa oboznámi so správou zo sledovania zo dňa 17.5. 2017 si v prvom rade uvedomí akým spôsobom sa nakladá s prostriedkami odvedenými na daniach, respektíve ako sa defraudujú prostriedky daňových poplatníkov pri financovaní zábavy sudcov. V druhom rade si uvedomí profesionalitu  spravodajcov podieľajúcich sa na monitorovaní predstaviteľov justície ako aj skutočnosť, že správa evidentne nebola spracovaná pre potreby súkromnej firmy, či osoby.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies