Slovenská komora exekútorov navrhla za generálneho prokurátora Jozefa Čentéša

Slovenská komora exekútorov navrhla za generálneho prokurátora Jozefa Čentéša, o nominácii rozhodlo prezídium komory. Jej zástupcovia sú presvedčení, že na čele generálnej prokuratúry by mal stáť človek, ktorý je prokurátorom. V tlačovej správe to oznámila hovorkyňa organizácie Stanislava Kolesárová.

„Profesora Čentéša vnímame ako nespochybniteľnú morálnu a profesionálnu autoritu. Jeho dlhoročný spoľahlivý výkon funkcie prokurátora, ale aj jeho niekdajšie zvolenie do funkcie generálneho prokurátora v parlamente sú pre nás predpokladmi, že na túto mimoriadne dôležitú funkciu má dostatočné dispozície a je pripravený zastať ju čestne, odborne a poctivo,“ uviedol prezident Slovenskej komory exekútorov Miroslav Paller.

Komora právomoc navrhnúť kandidátov do verejných funkcií využila aj v minulosti, napríklad pri voľbe sudcov ústavného súdu. Národnej rade Slovenskej republiky v roku 2019 predložila návrhy na zvolenie Petra Molnára, Ladislava Duditša a Ľuboša Szigetiho, ktorí sa po získaní dôvery poslancov i prezidentky stali sudcami Ústavného súdu.

Rozsudok, obnažil najmä úpadok médií, polície a justície

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies