Slovenské nemocnice oveľa viac ohrozujú nekompetentné rozhodnutia vlády ako Covid

Včera na tlačovke po zasadnutí bezpečnostnej rady štátu uviedol, minister národnej Naď, že ktokoľvek neznalý sa vyjadruje k situácii a mnohé médiá šíria tieto názory „ odborníkov“, respektíve šíria hoaxy…

Väčšina tzv. alternatívnych médií skutočne šíri názory odborníkov – lekárov s dlhodobou praxou v riadiacich funkciách v zdravotníctve, ako aj kvalitných lekárov špecialistov, ktorí nesporne majú, čo verejnosti ozrejmiť, prípadne názory právnikov s dlhoročnou praxou v riadení justícii. Pravdou je, že všetci sa zhodujú v tom, že celoplošné testovanie je nezmysel, ktorý nás bude stáť viac ako sto miliónov, nakoľko suma za testy je iba zlomok celej sumy, potrebnej vynaložiť na celonárodné testovanie obyvateľstva.

Ministrovi Naďovi pravdepodobne uniklo,  že Covid19 je vírus, čiže medzi najkompetentnejších vyjadrovať sa patria lekári, ktorí s rôznymi typmi vírusov prichádzajú dennodenne do styku, právnici, ktorí v súvislosti s nariadením núdzového stavu upozorňujú intenzívne na nezákonnosti súčasnej vlády a v súčasnosti aj predstavitelia samospráv, ktorí upozorňujú, že nie je reálne zvládnuť v momentálnej situácii nezmysel vymyslený Matovičovou úderkou.

Situácia v nemocniciach je skutočne zlá, tu pomôže iba testovanie

Na dnešnej tlačovke minister obrany Jaroslav Naď skutočne perlil do tej miery, že občan uvažoval nad kompetentnosťou ministra a jeho schopnosťou zvládnuť mu zverený úrad, respektíve obranu štátu:

„Môžem potvrdiť, že tá situácia v nemocniciach je veľmi zlá, a fakt sa nám potvrdzuje, že takéto testovanie je jediná vec, ktorá nás môže zachrániť pred lockdownom.“

Zlú alebo kritickú situáciu v nemocniciach pri prudkom zvýšení počtu pacientov, je možné riešiť iba jediným spôsobom – zabezpečením nových lôžok, navýšením počtu zdravotníckeho personálu, lekárov a zabezpečením dostatku zdravotnej techniky, pomôcok a liekov.

Na zbežné vyhodnotenie situácie, človek nemusí byť ani manažér v zdravotníctve. Samozrejme postupnosť krokov v rezorte zdravotníctva najmä v núdzovom režime vyžaduje krízového manažéra, s kvalitnou znalosťou prostredia a potrieb v zdravotníctve.

Vážnym problém Matovičovej vláde, ktorá bezprostredne po voľbách odvolala takmer všetkých kvalitných lekárov z postov primárov, prednostov, prípadne riaditeľov a na ich miesta dosadila svojich neschopných inžinierov, magistrov, prípadne lekárov je nedostatok odborníkov.

Podľa Jaroslava Naďa – ministra obrany, kritickú situáciu v nemocniciach je možné riešiť testovaním občanov …

Ak by v kritickej situácii, v ktorej sa nemocnice nachádzajú, pri náraste prijatých pacientov, miesto navýšenia znížili už teraz poddimenzovaný počet zdravotníkov, ich preradenie na plošné testovanie, by urýchlilo kolaps zdravotníckych zariadení. Keďže od marca 2020 nemocnice nedokážu zabezpečiť štandardnú starostlivosť a výkony odkladajú o niekoľko mesiacov, chirurgické zákroky dlhodobo rušia rezortu zdravotníctva hrozí kolaps aj bez predraženého experimentu.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies