Som Božie dieťa a Satan chce na Slovensku získať moc

Internet baví ďalšie „oduševnelé“ video terajšieho ministra zdravotníctva. Vzhľadom na to, že na rozdiel od toho predošlého je verejného charakteru, tentoraz ho zdieľam aj ja.

Ak bude toto koaličné intermezzo aspoň na niečo dobré, tak hádam na to, že si aspoň časť ľudí uvedomí, aký je priepastný rozdiel medzi tým, keď počúvate ľudí, ktorí takto nadšene hovoria o tom, akí sú dobrí a chcú dobro, a potom, bohužiaľ, ich reálnymi výsledkami. Jednoducho, že oduševnenie nestačí, musí tam byť aj rozum a kompetentnosť. Bohužiaľ, cena za toto poznanie môže byť aj dosť vysoká. Podľa toho, ako dlho na tých postoch vydržia.

Ešte teda by som poznamenal, aj keď sa inak k náboženským otázkam nevyjadrujem, že ako človeka s hlbokým rešpektom pred kresťanskou vieroukou ma vždy rozosmutní, keď vidím, ako sa celý ten obrovský chrám kresťanského myslenia, vrátane myšlienok patristiky a scholastiky, zúži na takéto reči, pripomínajúce amerických „born again Christians“. Ja tomu hovorím „cocacolové náboženstvo“. Pridajme k tomu tie úvahy o budovaní Švajčiarska a mišmaš je dokonalý.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies