Stanovisko Jany Teleki k vyjadreniam sudkyne Sabovej

Dnes sa mi venovala samotná predsedníčka senátu, ktorá moje články označila za lživé a skonštatovala, že sa dopúšťam trestnej činnosti zasahovania do nezávislosti súdov.

1, Ak by som vo svojich textoch neuvádzala pravdivé informácie bolo by možné ma trestne stíhať pre trestný čin ohovárania. Vzhľadom tomu, že striktne vychádzam z informácií zo súdneho spisu, o ktorom pani sudkyňa vie, že ho mám celý, stíhať ma pre trestný čin ohovárania možné nie je.

2, Pani predsedníčka dokonca je presvedčená, že je ma možné trestne stíhať za ovplyvňovanie súdu. Súd totižto zo zákona nemôže ovplyvňovať nikto.
Teoreticky je možné ovplyvňovať súd cez korupciu, prípadne vyvíjaním tlaku zo strany nadriadeného na pani sudkyňu.

Pán prokurátor Novocký by si mal predovšetkým uvedomiť, že obžaloba a súdy rozhodujú o vine a nevine na základe faktov a listín zhromaždených v súdnom spise, a nie na základe fabulácií.

Najmä by si však mali uvedomiť, že konanie je o dvoch účastníkoch konania, ktorí majú rovnaké práva pred súdom.

Nedá sa mi, však nevyjadriť k dokazovaniu čítaním časti komunikácie v aplikácii Treema.

Zlatým klincom nešťastného predstavenia mala byť Treema, niekoľko riadkov vytrhnutých z kontextu, ktoré prezentovali ako šifrovanú komunikáciu. Zverejnila som komunikáciu medzi Alenou Zsuzsovou a Mariánom Kočnerom celú, z dôvodu, aby každému občanovi bolo jasné, že o objednávke vraždy nemali ani potuchu.

Váženej pani sudkyni akosi uniklo, že záznamy z pojednávaní sú verejné. Ako novinárka mám právo prepísať ktorúkoľvek, časť pojednávania a zverejniť. A čo sa únikov trestného spisu vo veci vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej týka, najskôr bude treba ustáliť kto a kým spôsobom vyniesol spis novinárom, respektíve ho zaslal medzinárodnej novinárskej organizácii a Českému investigatívnemu centru.

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies