Štátne orgány pri očiste verejnosti si robia z ľudí „kozy“.

Predseda strany SMER – sociálna demokracia Robert Fico sa dnes na rannej tlačovej besede vyjadril, že podľa neho si štátne orgány pri očiste verejnosti robia z ľudí „kozy“.

SMER – SD dlhodobo väzbu považuje za výnimočný trestnoprávny inštitút a má byť použitá len vtedy, ak existujú preukázateľné dôvody, že obvinený by mohol utiecť, páchať trestnú činnosť alebo ovplyvňovať svedkov. Je tiež povinnosť orgánov činných v trestnom konaní nájsť všetky alternatívy, ako mať obvineného k dispozícii, ako je väzba.

„Včera na veľké prekvapenie celej slovenskej verejnosti prokurátor špeciálnej prokuratúry stiahol sťažnosť proti rozhodnutiu prvostupňového súdu nevziať osoby obvinené z vážnej drogovej činnosti do väzby.

Hovoríme o obvinení, ktoré hovorí o kilách narkotík a desiatkach miliónov eur ziskov z obchodu s narkotikami na Slovensku a pravdepodobne aj v zahraničí. My sme sa už pri rozhodnutí špecializovaného trestného súdu pousmiali, lebo ak v takomto prípade porovnáme drogovú trestnú činnosť, kde ide o desiatky miliónov eur, kde ide o neuveriteľné dôsledky pre ľudí, ktorí užívajú drogy a neboli vzatí do väzby a porovnali sme to s nejakým policajtom, ktorý zobral televízor alebo hodinky a skončil vo výkone väzby a dobre že mu nehrozí doživotný trest odňatia slobody, povedali sme si, že asi nemali dosť odvahy a sily ísť na špecializovanom trestnom súde proti osobe, ktorá je verejne známa, ktorá sa pohybuje na sociálnych sieťach a má vplyv na určitý počet ľudí.

Špecializovaný trestný súd musel konať na základe návrhu na vzatie do väzby, ktorý podal prokurátor špeciálnej prokuratúry. A tento prokurátor špeciálnej prokuratúry podal na pojednávaní, na ktorom neboli tieto dve osoby vzaté do väzby, sťažnosť. A teraz mi, prosím, vysvetlite, čo sa stalo v priebehu dvoch, troch dní, čo sa stalo doslova dva dni pred rozhodovaním Najvyššieho súdu o väzbe na základe tejto sťažnosti, čo sa stalo s dôvodmi, ktoré uvádzal špeciálny prokurátor v návrhu na vzatie do väzby, čo sa stalo s dôvodmi, ktoré uvádzal vo svojej sťažnosti, keď namietal, že neboli (osoby) vzaté do väzby, že včera sa takmer pod akousi pokrievkou tajomnosti dozvedáme, že prokurátor špeciálnej prokuratúry sťahuje sťažnosť proti rozhodnutiu prvostupňového súdu o nevzatí týchto dvoch osôb do väzby?,“ pýta sa predseda strany SMER – SD.

https://www.youtube.com/watch?v=BFpzf5ZvA_E

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies