Zastavte očkovacie reklamy a zrušte očkovacie lotérie, potom budú peniaze na zdravotníctvo

Podľa medializovaných informácií sa rezort zdravotníctva bude musieť uskromniť. Čaká ho redukovanie financií o 230 miliónov eur za poistencov štátu. To sú hlavne dôchodcovia, deti a sociálne odkázaní občania. Slovenská národná strana takýto krok jednoznačne odsudzuje a zvlášť v dobe, keď minister zdravotníctva na dennej báze informuje o zhoršujúcej sa pandemickej situácii. Slovenské zdravotníctvo je dlhodobo poddimenzované a jeho rozpočet treba každoročne navyšovať a nie okresávať.

Čo potom môže očakávať občan, ktorý potrebuje riešiť svoj zdravotný problém? Znižovanie financií dovedie už aj tak prepracovaných lekárov k zatváraniu ambulancií. Pritom už dnes chýba na Slovensku viac ako 300 všeobecných lekárov a viac ako 130 pediatrov. A to ešte máme ďalší problém – priemerný vek lekárov pre dospelých sa pohybuje na hranici 59 rokov, u pediatrov dosahuje vekový priemer dokonca 61 rokov. SNS sa pýta – bude teda občan nútený čakať aj na vyšetrenie u všeobecného lekára tak, ako sa dnes čaká na vyšetrenia v odborných ambulanciách?

Slovenská národná strana apeluje na ministra zdravotníctva, aby neustupoval tlaku ministra financií a nedovolil rozpočtové škrty v tak dôležitom rezorte. Minister financií nech hľadá zdroje v rezortoch, ktoré majú financií dostatok napríklad v rezorte obrany.

Veľmi dobrým zdrojom možných financií je okamžité zastavenie očkovacích mediálnych reklám a zrušenie očkovacej lotérie, ktoré aj tak neprinášajú požadovaný efekt. Lepšie je investovať do ambulantnej lekárskej starostlivosti. Práve ambulantný lekár je tým odborníkom, ktorý najlepšie pozná zdravotný stav pacienta a mohol by ho presvedčiť aj o potrebe očkovania. Peniaze zo štátneho rozpočtu sa majú vynakladať účelne a efektívne – rozhodne nie na báze väčšieho či menšieho kamarátstva s ministrom financií.

Odviazanie Kolíkovej alebo akt vďačnosti voči Lipšicovi 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies