Strana Hlas spustí anketu o predčasnom ukončení volebného obdobia NR SR

Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) spustí 17. novembra internetovú anketu, v ktorej sa bude ľudí pýtať, či súhlasia so skrátením volebného obdobia Národnej rady SR (NR SR). Ak sa na ich ankete zúčastní viac ľudí, ako hlasovalo v ankete hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) pred voľbami, a zároveň bude väčšina za skrátenie volebného obdobia, Hlas predloží do parlamentu návrh na takéto skrátenie. Rozhodnúť by sa tak malo o predčasných voľbách. Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal expremiér a líder Hlasu Peter Pellegrini. Dodal, že ak takýto návrh v parlamente nebude úspešný, strana poskytne všetky svoje kapacity na zbieranie podpisov v uliciach na vyhlásenie referenda.

Pellegrini zároveň povedal, že jeho strana nebude ľudí vyzývať, aby sa zúčastnili na zhromaždeniach 17. novembra, lebo by tak porušovali zákaz zhromažďovania. Navrhol, aby ľudia symbolicky zapálili sviečku v okne „ako hlas slobody na pamiatku boja za demokraciu, ktorú nám táto vláda postupne berie“.

Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík tvrdí, že výzvy na referendum či internetovú anketu, aby boli predčasné voľby, ktoré predvádza Hlas-SD s Petrom Pellegrinim a Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) s Robertom Ficom sú jasným dôkazom, že títo dvaja predstavitelia sú stále nerozlučnými spojencami a len sa tvária, že každý je iný. „Predčasnými voľbami im ide iba o jediné, a to o snahu opätovne oslobodiť svojich ľudí spoza mreží a pokračovať v rozkrádaní Slovenska. Robertovi Ficovi navyše odporúčam začať zbierať podpisy na referendum, aby dostal milosť,“ doplnil Sulík. Jeho stanovisko zaslal hovorca SaS Ondrej Šprlák.

Predseda Smeru Robert Fico v stredu 11. novembra na tlačovej konferencii predostrel myšlienku zorganizovania referenda o predčasných parlamentných voľbách.

Údajné procesy storočia nebude jednoduché potichu upratať a ani prekryť zatýkaním funkcionárov polície

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies