Talianska vláda mala vyplatiť teroristom 4 milióny

Silvia Romano pôsobila v Keni od roku 2018. Zúčastnila sa projektu v neziskovej organizácii Africa Milele, v ktorej pôsobila ako učiteľka v dedine Chakama v okrese Kilifi, kde si ju všimla somálska džihádistická skupina al-Shabaab, ktorá ju 20 novembra 2018 uniesla za pomoci troch mužov. Vypovedala Silvia.

Táto skupina spojená s al-Káidou pôsobí roky na somálskom území, v ktorom organizujú teroristické útoky. Účelom únosu bolo získať peniaze na kúpu zbraní.

Silvia pri výsluchu pokračuje. Cesta z Kene do Somálska nám trvala niekoľko týždňov. Viacmenej sme išli pešo alebo na motorke. Približne rok ju väznili v šiestich domoch v Somálskych metropolách. Počas výsluchu prokurátorovi povedala, že s ňou bolo vždy zaobchádzané dobre a že neutrpela žiadne fyzické ani psychické násilie.

Teroristi sa pokúsili spojiť s niektorými členmi talianskej informačnej služby už v lete minulého roku. V januári tohto roku predstavitelia talianskej tajnej služby Aise, ktorá pracuje v zahraničí, dostali videozáznam dievčaťa, v ktorom uviedla, že sa má dobre. Talianska tajná služba spolu so somálskou miestnou políciou a niektorými agentmi tureckej tajnej služby začali vyjednávať s teroristami o oslobodení dievčaťa.

Dievča po 18 mesiacoch zajatia pristála v Taliansku a povedala, že sa cíti dobre a v zajatí si čítala Korán, ktorý ju doviedol spontánne sa preorientovať na islam. Dnes sa volá Aisha.

Aisha je momentálne v 14 dňovej karanténe v Miláne, kde žije so svojou mamou. Prokuratúra pre vyhrážky smrti na talianskych sociálnych sieťach zvažuje pre ňu ochranku.

Všetci sme tu dojatí, že Talianskej vláde sa zrejme podarilo nájsť opäť pár miliónov pre teroristov, s ktorými si zakúpia ďalšie zbrane, ktoré neslúžia na obrábanie pôdy, ale na vraždenie ďalších ľudí.

https://www.corriere.it/…/silvia-romano-conversione-islam-r…

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies