Turanove fikcie pretavené do záverečnej reči – časť. 1

Prokurátor Turan začal záverečnú reč hodnotením výstupov médií a najmä zdôraznením útokov novinárov  na prokuratúru a sudkyňu.

Povinnosťou novinára je upozorňovať na nezákonnosti v konaní. Najmä v prípade, ak je obžaloba namiesto dôkazov postavená na fikciách a domnienkach a súd odmieta vykonať dokazovanie vo veci,  ktorá je podľa prokurátora kľúčová, len preto, že si je vedomý, že by sa iba blamoval.

Threema

Podľa prokurátora je dôležitým dôkazom aj Threema a správy v nej. Hoci si Kočner a Zsuzsová písali cez šifrovanú aplikáciu, správy sa napokon podarilo prelomiť. Zásah do telefónov prokurátor odmietol s tým, že by po nich ostali stopy, čo napokon potvrdil aj znalec.

V stanovisku z firmy Treema predloženého obhajobou, spoločnosť Treema jednoznačne konštatuje, že komunikáciu v aplikácii Treema je možné bez stôp upravovať.

Mimoriadna správa ! Firma Threema oficiálne potvrdila, že obsah sa dá sfalšovať!

Čo však skutočne odhalilo prelomenie Treemy, ktorú podľa Turana orgány činné v trestnom konaní prelomili, ale v skutočnosti im iba Tóth nahlásil heslá?

Bežnú komunikáciu policajní analytici vyhodnotili ako nezávadovú a v tom duchu vypracovali analýzu, podľa ktorej komunikácia nevykazuje známky trestnej činnosti.   

Podľa Turana komunikoval Marián Kočner s Alenou Zsuzsovou v šifrách … Nech hovorili obžalovaní o čomkoľvek, podľa Turana riešili vraždu.

Z tohto dôvodu väčšinu dôkazov predkladaných obžalobou, respektíve prokuratúrou,  po oboznámení sa s predchádzajúcimi správami, nie je možné tvrdenie prokurátora brať ani vážne, nieto ešte akceptovať ako dôkaz o objednávke a sprostredkovaní vraždy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turanova šifra o detskej izbe

Turan vyjadrením, že  v komunikácii o prestavbe detskej izby sa jednoznačne šifrovane bavili o vražde, postavil proces na úroveň frašky.

Prokurátor odcitoval niekoľko správ z januára 2018 a zdôraznil, že Kočner so Zsuzsovou si písali, či „všetci všetko pochopili“ a rozprávali sa o údajnej prerábke izby. Tvrdí, že aj touto metaforou sa v skutočnosti bavili o vražde.

Každého súdneho  občana pri predkladaní tohto dôkazu nesporne  napadlo, že ak bola realizovaná prestavba, vyvrátiť takýto nezmysel musí obžalovaná zvládnuť ľavou zadnou.

Každý súdny občan si položí otázku: Prečo dôkaz, ktorý bol podľa prokuratúry jednoznačne komunikáciou o vražde, nebol vykonaný pred súdom?

Sudkyňa vykonanie dôkazu odmietla, nakoľko ak by pripustila vykonanie dôkazu prevalilo by sa, že tvrdenie v obžalobe je čistý blud.

Objektívne:

Prerobenie detskej izby dcéry Aleny Zsuzsovej bolo dohodnuté na dobu, keď bude jej dcéra na lyžiarskom výcviku, malo ísť asi o desať dní. Hradiť rekonštrukciu mal krstný Marián Kočner, čo bol pravý dôvod, prečo spolu o prestavbe detskej izby hovorili.

Na rekonštrukcii sa postupne vystriedalo desať profesií, od elektrikárov, cez murárov, maliarov atď. Všetci oslovení nemali problém pred súdom uviesť, že sa na tejto rekonštrukcii podieľali. Napokon, výsledok si exkluzívne pozrite sami.

Všetci všetko pochopili …  výsledok rekonštrukcie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies