V čase pandémie vláda rozdávala desiatky miliónov cyperským schránkovým firmám

Ten pocit, keď sa celú predvolebnú kampaň oháňaš Jánom Kuciakom a potom ťa Investigatívne centrum Jána Kuciaka usvedčí z megaškandálu so schránkovými firmami.

Od smiechu lapám po dychu…. Je to ale smiech cez slzy: oni kradli, kým ľudia umierali.

Pamätáte, ako Matovič chodil natáčať videjká na Cyprus? Dával to na udatného rytiera, ktorý bojuje so schránkovými firmami.

Potom sa ukázalo, že na tom istom Cypre má uložené v schránkovej firme milióny jeho vlastná rodina.

A teraz sa zistilo, že v čase pandémie rozdávali desiatky miliónov schránkovým firmám, namiesto toho, aby pomohli reálnym ľuďom.

Tomu sa povie vrchol hyenizmu. Ľudí nechali hniť na ulici, kým liali milióny do schránok. 24 miliónov!

A čo keď takto nalievali milióny svojim mafiánskym kamarátom? Čo keď si tie schránky v Chorvátsku či Grécku vytvorili sami? Čo keď si takto sami napchávali vačky?

Ja len rozmýšľam, ako bude vláda reagovať. Politicky zodpovedný je Milan Krajniak ako minister práce a sociálnych vecí, pretože peniaze rozdával úrad práce v Pezinku.

Ale ruku na srdce: asi málokto verí, že by v tom nemali prsty megazlodeji na najvyšších poschodiach. Lídri koalície. Na čele s Matovičom.

Nebolo to tak dávno, čo naliali desiatky miliónov do malej chalúpkovej firmy s testami – a bum, majiteľ tejto firmy bol prepojený na Matoviča aj Sulíka. Nasilu zorganizovali celoplošné testovanie a dakto na tom brutálne zarobil.

Aj pandemickú pomoc zneužili na vlastné obohatenie. To sú priam olympijské výkony v týraní ľudí. Kým Slováci umierali a prichádzali o živobytie, oni rozdávali prachy fantómom a dosť možno, že sami sebe.

Čo na to povie Matovič? Veď takýto škandál Slovensko nepamätá. Toľko sa oháňal bojom proti korupcii, až sa do dejín zapíše ako najkorupčnejší politik v slovenských dejinách.

Sú len tri možnosti, ako bude Matovič reagovať. Buď sa chytí za srdce, rozplače sa a povie, že Ján Kuciak by to takto chcel. Zatrasie sa mu hlások a povie, že to robil celé pre Janka a Martinku.

Druhá možnosť je, že sa vyhovorí na svoju manželku – on predsa nemôže za to, kde si jeho rodina zakladá schránkové firmy, on je predsa chudobný bezdomovec a nevlastní ani kecky, v ktorých prijíma veľvyslancov.

Tretia možnosť je najpravdepodobnejšia: lebofico. Na tlačovke hodí jeden zo svojich hysterických záchvatov, bude „hydra“, „mafia“, „Fico“ aj „dobre bude“. A novinári mu dajú dve kontrolné otázky a kamarátsky sa rozídu domko – klasika.

Ale vážne, priatelia – dnes definitívne skončil celý ten smiešny mýtus o tom, že táto vláda je protikorupčná. Takýto obludný podvod so schránkami by si nedovolila ani kolumbijská narkomafia.

Ak by bezpečnostné zložky neovládali Lipšic, Mikulec a Hamranovi „naši chlapci“, tak už dnes večer vyvedú Krajniaka v putách z ministerstva a zajtra za ním putuje Matovič.

Tak čo – padni komu padni? Čo keby si spravodlivosť konečne prišla aj po vládu Matovičových zlodejov?

PODPORA

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies