V spise vo veci vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa objavili posudky k neexistujúcim mobilom

V prípade obžalovanej Aleny Zsuzsovej sa objavili nové nezrovnalosti. Obhajoba predložila senátu návrh na vykonanie dôkazov, ktoré majú poukazovať na nezrovnalosti v počte a typoch mobilných telefónov, ktoré sa našli pri domovej prehliadke a ktoré boli zaistené pri jej zadržaní. Podľa vyjadrenia prokuratúry je vykonanie týchto dôkazov zbytočné nakoľko už boli opakovane vykonané.

Obhajca Aleny Zsuzsovej vo svojom vyjadrení k názoru prokuratúry, k návrhu na vykonanie dôkazu poukázal na skutočnosť, že je rozdiel v typovom označení medzi teléfonmi iPhone a iPhone+. A v navrhovaných listinných dôkazoch sa nachádzajú nezrovnalosti v počte skúmaných telefónov ako aj v typoch skúmaných
telefónov. Analýzu týchto telefónov vypracovala medzinárodne uznávaná inštitúcia EUROPOL.

Na pondelkovom pojednávaní ako sa vyjadrila obhajoba Aleny Zsuzsovej pre média, pred začiatkom pojednávania, očakávali vzhľadom na prítomnosť svedka Mikulaja, odborníka z oblasti IT, že senát rozhodne o vykonaní navrhovaných dôkazoch, nakoľko aj on sa podieľal na spracovaní analýz k zadržaným telefónom Mariána Kočnera a Aleny Zsuzsovej.

Obhajoba sa snažila navrhnúť predsedníčke senátu vykonať dôkazy k mobilným telefónom, ktoré navrhovala, avšak senát tento dôkaz zatiaľ nevykonal.

Tento rozpor v počte a typoch zaistených telefónov, na ktorý poukazuje obhajoba Aleny Zsuzsovej vyvoláva otázku, ako je možné a ako sa mohli v profesionálnej a vysoko odbornej analýze objaviť takéto nezrovnalosti.

Mimoriadna správa ! Firma Threema oficiálne potvrdila, že obsah sa dá sfalšovať!

Aj ten najväčší idealista si po nahliadnutí do analýzy musí všimnúť, že „tu niečo nesedí…“ A to doslova a do písmena. Jediný, komu však tento  stav zjavne neprekáža a veselo ho ignoruje, je samotná predsedníčka senátu. Je možno správne a logické položiť si otázku, prečo, okrem iného aj tento fakt, nechce sudkyňa Sabová vidieť, a čo je naozaj pravým dôvodom, že takéto vážne informácie počas celého procesu systematicky prehliada.

Napriek tomu, že na zaujaté konanie bola nielen obžalovanou ale i jej obhajobou niekoľkokrát upozornená. Je viac ako zjavné, že v tejto politickej objednávke si predsedníčka senátu zvolila „cestu roviny nevidím a nepočujem“, čo vzhľadom na jej postupy ako aj jej osobnú zaujatosť vyznieva úplne neprofesionálne.
Čo teda z uvedeného vyplýva?

Stačí krátke zhrnutie:

Obžalovaná Alena Zsuzsová sa k mobilným telefónom vyjadrila jasne a to už opakovane. Takisto poukázala na nezrovnalosti množstve a typoch zadržaných a skúmaných mobilných telefónoch. Aj z  týchto uvedených dôvodov sa včera Alena Zsuzsová chcela vyjadriť na hlavnom pojednávaní k výsluchu svedka Mikulaja, odborníka z oblasti IT, no verbálny útok zo strany predsedníčky senátu ju zastavil.

Sudkyňa síce stavila na zastrašovanie obžalovanej, no vďaka tomuto postoju klesla na úroveň amatérskeho strážcu spravodlivosti. Takéto nemiestne a neprofesionálne vystupovanie predsedníčky Ruženy Sabovej, ktorá si však musí uvedomovať vákuum v dôkaznej situácii na jednej strane, bije do očí spolu s vernosťou
a oddanosťou nemenovaným osobám ŠTS. Práve táto „oddanosť“ jej totiž možno bráni vidieť fakty a dôkazy bez politickej pachute.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies