V utorok pribudlo 92 infikovaných koronavírusom

V utorok pribudlo 92 infikovaných koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk. Od prepuknutia ochorenia COVID-19 sa tak na Slovensku nakazilo už 5 860 osôb. V utorok urobili laboratóriá vyše 3 200 testov, spolu otestovali už vyše 393-tisíc vzoriek. Nepribudlo žiadne úmrtie, vyliečilo sa šesť ďalších pacientov. Koronavírus zatiaľ na Slovensku prekonalo 3 220 ľudí.

Ako informovalo Ministerstvo zdravotníctva SR na svojej webovej stránke, v nemocniciach je hospitalizovaných 141 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 107 z nich. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti je 13 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 14 pacientov. Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 2 602.

Medzi pozitívne testovanými bolo 48 žien a 44 mužov vo veku od 4 do 90 rokov. Pozitívny výsledok testov malo 23 ľudí vyšetrených v okrese Bratislava. V okrese Nitra odhalili testy 12 infikovaných, v okresoch Prešov a Žilina po päť, štyri prípady pribudli v okrese Partizánske a po tri v okresoch Galanta, Košice, Michalovce, Námestovo a Nové Zámky. Po dvoch nových prípadoch evidujú okresy Banská Bystrica, Čadca, Piešťany, Poprad, Prievidza, Senec, Sobrance, Stará Ľubovňa, Šaľa a Topoľčany. Po jednom prípade zaznamenali v okresoch Gelnica, Malacky Martin, Považská Bystrica, Ružomberok, Snina, Trebišov, Trenčín.

 

Vláda rúbe do imunity našich detí, budíček rodičia!

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies