Veľká Británia darovala Slovensku nové germicídne žiariče

Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska darovalo Slovenskej republike 67 nových germicídnych žiaričov na pomoc obyvateľom v boji proti pandémii COVID-19. S ich využitím sa počíta napríklad v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku, alebo aj v odberových miestach, v ktorých pôsobia príslušníci Ozbrojených síl SR. V mene rezortu obrany dnes za dar Veľkej Británie osobne poďakoval mimoriadnemu a splnomocnenému veľvyslancovi Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska Nigelovi Bakerovi štátny tajomník Ministerstva obrany SR Marian Majer. Priestor na diskusiu dostali aj ďalšie otázky bilaterálnej spolupráce.

„Cennú pomoc, ktorú nám darovaním nových germicídnych žiaričov v tejto kritickej situácii preukázal ďalší z našich aliančných partnerov, tentokrát Veľká Británia, si nesmierne vážim. Ďakujem Ministerstvu zahraničia, Commonwealthu a rozvojovej pomoci za naozajstnú podporu. Ide o dôkaz nadštandardných aliančných vzťahov a zároveň o potvrdenie úspešnej bilaterálnej spolupráce medzi oboma krajinami,“ povedal štátny tajomník rezortu obrany Marian Majer. Doplnil, že dar je realizovaný z grantu Veľkej Británie a jeho hodnota je 31 300 eur.

Štátny tajomník Majer zároveň informoval veľvyslanca Nigela Bakera aj o aktuálnej situácii v súvislosti so šírením vírusu COVID-19 na Slovensku, ako aj o plnení asistenčných úloh príslušníkov Ozbrojených síl SR v rámci domáceho krízového manažmentu. Pozornosť bola venovaná aj bilaterálnej spolupráci v oblasti vzdelávania a výcviku či budúcim možnostiam účasti jednotlivých zložiek ozbrojených síl oboch krajín na spoločných medzinárodných cvičeniach.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies