VIDEO: Supermarkety sú plné ľudí, malé prevádzky bez príjmov. Podnikatelia hovoria o likvidácii

Hegero-Matovičova garnitúra likvidujúca slovenskú ekonomiku na rozdiel od jari neposkytuje dotácie na zamestnancov, ktorí zostali doma.

Likvidácia maloobchodu. Tak podnikatelia označujú aktuálny lockdown, pri ktorom sú veľké supermarkety plné ľudí, no malé prevádzky zostali zatvorené a bez príjmov. Vláda vraj zároveň zlyháva v poskytovaní dotácií. Mnohí podnikatelia budú musieť prepúšťať a zatvárať prevádzky.

Zatvorenie obchodov v predvianočnom období je ťažkou ranou pre podnikateľov a ich zamestnancov. Firmy dali veľkú časť rezerv na nákup tovaru, ktorý teraz nemôžu predávať. Do toho prichádzajú náklady na nájomné a splátky úverov z predchádzajúcich vĺn pandémie.

Štát na rozdiel od jari neposkytuje dotácie na zamestnancov, ktorí zostali doma. Podobne nefungujú ani dotácie na nájomné, hoci ministerstvo hospodárstva sľubuje, že sa to čoskoro zmení.

Situácia je kritická a firmy potrebujú reálne kompenzácie stratených tržieb, podobne ako to funguje v Česku či Rakúsku. Prijatie odškodňovacieho zákona sa však vo vláde zaseklo a prevádzky s tým nateraz nemôžu počítať.

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies