Získa Igor Matovič Nobelovu cenu?

Jediná krajina v Európe sa chystala urobiť niečo vzdialene podobné celoplošnému testovaniu Veľkého Igora. A to bolo Rakúsko, kde sa pôvodne zvažovalo, že negatívne otestovaní dostanú výnimku z niektorých obmedzení, neskôr, že po spustení testov tento týždeň bude negatívny výsledok (antigénového PLUS PCR testu!!) znamenať priepustku k celému radu služieb, napríklad k holičovi, či do divadla.

Proti sa však ozvala kopa odborníkov, ktorá zmysel týchto manévrov spochybňovala a tak to rakúska vláda nakoniec zrušila. (A to teda testujú oveľa rozumnejšie, ako u nás, žiadne „za víkend pretestujeme celú krajinu“, robia to postupne, navyše sa na test vopred registrujete a pozitívny výsledok musí potvrdiť ešte PCR test).

To je najbližšie, čo sa nejaká krajina vzdialene priblížila k Igorkovej obsesii veľkého pretestovania každého v krajine. Inak to nerobí nikto. Ani malé krajiny, ani veľké, ani tie veľkosťou podobné Slovensku. Lebo jednoducho všade odborníci tvrdia, že testy plošne je najlepšie nasadiť do ohnísk alebo tam, kde sa ľudia miešajú, a vtedy najlepšie buď testovať niekoľkokrát v krátkych časových odstupoch alebo potvrdzovať PCR testom.

O čom to svedčí? Navrhujem, aby sme to verejne vyhlásili ako dôkaz Igorovej geniality. Lebo genialita je čo? Jedinečnosť. Keď to nikto iný nerobí, znamená to len to, že nemajú tú jasnozrivosť, to vzdelanie, to pochopenie Prírody a Spoločnosti ako Igor.

Aj preto vyzývam, aby sme zostavili výbor, ktorý oficiálne navrhne Igora na Nobelovu cenu. Napríklad mieru, alebo medicíny, to je už jedno.

Zaplatíme mu aj cestu. Aj úvodné školenie, aby to protokolárne zvládol. Hlavne mu treba vysvetliť, že Nobelov výbor – to je taká zvláštnosť – tam sú všetci oblečení v bielych plášťoch. Aj to prostredie je také sterilné. A pri odovzdávaní cien, to je tiež taká špecifická praktika, tam ocenenému nasadia, netreba sa toho báť, taký tesnejší mundúr, vyzerá to ako kazajka….

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies