Agendu po Kyselicovi dočasne prevezme minister Mikulec

 Agendu po štátnom tajomníkovi ministerstva vnútra Lukášovi Kyselicovi (OĽaNO) dočasne prevezme šéf rezortu Roman Mikulec (OĽaNO). Pre agentúru SITA to uviedla riaditeľka tlačového oddelenia Barbara Túrosová. Ako dodala, výberom nového štátneho tajomníka sa plánuje rezort zaoberať čo najskôr.

Kyselica sa vzdal svojho postu v utorok 28. júla. Urobil tak po tom, ako Denník N v pondelok 27. júla informoval, že kandidoval vo februárových parlamentných voľbách za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) ako tajný príslušník vojenského spravodajstva. K odchodu z funkcie pre tieto informácie vyzvala štátneho tajomníka opozičná strana Smer – sociálna demokracia. Podpredseda parlamentu a vládnej strany Za ľudí Juraj Šeliga zasa zdôraznil, že Kyselica porušil zákon a mal by preto vyvodiť osobnú zodpovednosť. Dôveru mu, naopak, vyjadrili premiér Igor Matovič (OĽaNO) či minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

Kyselica bol šéfom tímu Gorila a vyšetroval aj objednávku vraždy Sylvie Volzovej, z ktorej je obžalovaný Pavol Rusko. Príslušníkom vojenskej tajnej služby bol od 1. októbra 2019, keď oficiálne odišiel z polície, až do 19. marca 2020, keď si na druhý deň prevzal dekrét novozvoleného poslanca NR SR. V hnutí OĽaNO o jeho pôsobení vo vojenskom spravodajstve nevedeli. Kyselica vo vojenskom spravodajstve spadal pod svojho vtedajšieho šéfa Jána Balciara, na ktorého podozrivé majetkové pomery v minulosti upozorňovali médiá. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) Balciara po nástupe na čelo rezortu odvolal z funkcie.

Turanove fikcie pretavené do záverečnej reči – 3.časť

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies