Turanove fikcie pretavené do záverečnej reči – 3.časť

JUDr. Turan sa nezabudol v záverečnej reči síce opatrne, ale klamstvom vyjadriť aj k sledovaniu a dôvodom sledovania.

Podľa jeho názoru boli texty Jána Kuciaka, ktoré o Mariánovi Kočnerovi publikoval od januára 2017.  

Prvý text Jána Kuciaka  o Kočnerovi,  z marca 2017 bol kompilátom  poskladaným z informácií publikovaných vo všetkých médiách. Ján Kuciak v marci 2017 iba v jednom texte spomenul v článku o notárovi, že sa stýkal s Mariánom Kočnerom, respektíve uviedol, že aj Kočner overoval listiny u notára, o ktorom bol text.

December 2016

Konferencia o ľudských právach organizovaná Nadáciou otvorenej spoločnosti

Začiatkom decembra 2016, vystúpil Ján Kuciak ako prednášajúci na uvedenej konferencii, kde prezentoval výsledky práce v súvislosti s aférou Panama Papers, respektíve prezentoval poznatky súvisiace so slovenskou oligarchiou pôsobiacou okrem iného aj v zbrojnom biznise.  Pár dní po konferencii bolo nariadené sledovanie baru Next Apache, kaviarne U Krajniaka a následne Jána Kuciaka.

Členovia  sledovacieho komanda uviedli na výsluchoch aj pred súdom, že objednávka na sledovanie a nákup techniky bol realizovaný v polovici decembra 2016. Jána Kuciaka sledovali od marca, čiže skôr ako vyšiel prvý text o Kočnerovi.

Marec 2017

Na stretnutí Apačov,  Štefan Hríb s bývalým riaditeľom rádia Slobodná Európa rieši publikovanie textov o Kočnerovi ako aj spoluprácu s riaditeľom SIS Šafárikom, ktorého má „ošetreného“, podľa slov Hríba, Daniel Lipšic. Vlastne riešia texty publikované v týždni a neplnenie zadania v Aktualitách.

Pár dní po uvedenom stretnutí v Next Apache, Ján Kuciak vyhadzuje prvý text a sledovacie komando dostáva pokyn na sledovanie Jána Kuciaka.  Pravidelní návštevníci baru intenzívne pripravujú protesty, ktoré majú viesť k pádu vlády a prevzatiu moci.

Jún 2017

Sledovacie komando uvádza v správe, že sú sledovaní a upozorňuje, že je potrebné sledovanie prerušiť počas letných mesiacov.

V júni sa konala aj tlačovka, o ktorej JUDr. Turan tvrdí, že Kuciak dostal Kočnera do úzkych.  Ani toto tvrdenie nie je pravdou, nakoľko Bárdy aj Vagovič vypovedali, že po tlačovke Ján Kuciak naďalej odmietal „pracovať na Kočnerovi“a oni ho upokojovali a povzbudzovali, ako dobre to zvládol. Ján Kuciak paradoxne po tlačovke nepublikoval informácie z tlačovky.  Pravdou nie je ani tvrdenie pani Kušnírovej, že po tlačovke Kočner fyzicky napadol Kuciaka a vyhrážal sa likvidáciou celej rodiny.

August 2017

Dňa 22. 8. 2017 publikoval Ján Kuciak text:

„Plavčanove eurofondy tiekli blízko Smeru, SNS, Mostu aj Bonaparte“.

Ešte v ten deň bol vydaný príkaz na jeho lustráciu, následne príkaz na sledovanie.  Textom Ján Kuciak skutočne zmaril najmä Smeru a SNS kšeft v objeme 300. 000 miliónov.  Následne prišiel o post ministra školstva nominant SNS a médiá spustili intenzívnu kampaň voči Dankovi, financovanému od roku 2012 Haščákom.

December 2017

Ján Kuciak publikuje text o firme Petroltrans.  Ohrozuje kšefty osôb, ktoré majú blízko k finančnej správe kriminálneho úradu, ľudí z Vojenského obranného spravodajstva a funkcionárov Slovenskej informačnej služby.

Dcéra elitného daňováka mala väzby na schránku v daňovom raji v Karibiku

Bezprostredne po texte prichádza vyhrážanie a objednávka na vraždu …

Objednávka na sledovanie Jána Kuciaka bola zadaná  v roku 2016, sledovanie začalo v marci 2017 podstatne skôr ako začal publikovať na Aktuality.sk texty o Mariánovi Kočnerovi,  takmer rok pred spornou tlačovkou s Mariánom Kočnerom.

Tvrdenie prokuratúry, že dôvodom na sledovanie Jána Kuciaka boli jeho texty o Mariánovi Kočnerovi a sporná tlačovka, sa podobne ako väčšina okolností popísaných v obžalobe nezakladá na pravde.

Turanove fikcie pretavené do záverečnej reči – 2.časť

Turanove fikcie pretavené do záverečnej reči – časť. 1

 

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies