Arogancia moci

Takto vyzerá krátka ukážka toho, ako vyzerá polícia v rukách politikov, a pár faktov k nezákonnému zásahu u Norberta Bödöra:

Ústavný súd skonštatoval, že Norbert Bödör bol väznený nezákonne a boli porušené jeho základné ľudské práva. Najvyšší súd napriek tomu robil obštrukcie, a reagoval až po podaní trestného oznámenia obhajcami, a zverejnení podozrenia z páchania trestnej činnosti sudcami tohto súdu.

Po 19 mesiacoch strávených osamote na ploche 6 m2 bol prepustený na slobodu. Doma strávil necelé 2 hodiny, kedy došlo k zásahu policajného komanda a účelovému zadržaniu jeho osoby. Bol doslova vytrhnutý z náručia svojich detí a rodiny.

Viac ako 8 policajných áut, zásahový tím ozbrojený samopalmi, rebríky, baranidlá. Áno, takto sa chodí zadržiavať osoba po 19 mesačnom výkone väzby, ktorá sa víta s rodinou, zbrane má dávno odovzdané na polícii, nikdy v minulosti nekládla odpor, dostavovala sa na všetky úkony, a ani sa nevyhýbala žiadnemu trestnému konaniu.

V dome sa pritom nachádzali okrem iných osôb aj 4 maloleté deti. Norbert Bödör bol nútený v mrazivom počasí počas úvodných minút zásahu stáť bosý, bez topánok, v priestore pred jeho domom. Zasahujúci policajti pritom nemali problém mieriť samopalmi aj na jeho deti.

No a akútny dôvod zadržania, ktorý uviedla vyšetrovateľka NAKA JUDr. Alžbeta Farkašová? Potreba výsluchu vo veci, kde takmer 9 mesiacov neurobila jediný úkon, a kde už bol Norbert Bödör dávno vypočutý.

Vstup na pozemok a do obydlia, či obmedzenie osobnej slobody členov rodiny po tom ,čo Norbert Bödör dobrovoľne podstúpil úkon zadržania pred svojim domom je trestný čin a využijeme všetky zákonné prostriedky aby sme vyvodili zodpovednosť voči konkrétnym osobám.

Komu z Vás to spravia nabudúce?

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies