Bez opory v zákone oberali ľudí o slobodu a živobytie.

Ako lúpežníci, ako banditi…

Ich pandemické opatrenia boli nelegálne a oni sa tvária, že sa otrasú a idú ďalej. Ako pri plagiátoch. Ako pri zmenkách v Arce. Ako pri transsexuáloch. Ako vždy. Takto to predsa fungovať nemôže – veď toto je rozklad právneho štátu.

Len sa vyhovárajú ako malé deti. Hádajú sa medzi sebou. Šíria nenávisť a vyhrážajú sa. A namiesto reálnej pomoci ľuďom si robia marketing z omrviniek. Medzitým ide štát do kolien a ľudia prichádzajú o všetko. Rozklad sociálneho štátu v priamom prenose.

V tejto chvíli potrebujeme pevnú vládu a nie takýchto rozhádaných babrákov. Pri pohľade na Igora Matoviča a jeho pubertálny štýl vládnutia ľudia strácajú nádej. Strácajú úctu k štátu. Toto je rozklad autority, rozklad akejkoľvek dôvery v štát, koniec demokracie.

Mali by platiť za to, čo spáchali. Zo svojho vačku by mali odškodniť všetkých tých, ktorým ublížili. Hmotná zodpovednosť politikov – toto predsa jačal Igor Matovič pred voľbami, tak na čo čaká?
Padni, komu padni. Nech konečne vyvodí Matovič zodpovednosť za svoje osobné zlyhania – nech platí za svoje chyby a nech vráti ľuďom to, čo im protiprávne ukradol. Pavlínka má dosť peňazí – národ čaká.

Ľuboš Blaha: Všetky pandemické opatrenia vlády, ktoré od marca prijala, boli nelegálne.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies