Následky hysterizujúcej propagandy ohľadne Covid-u

V školách stretnete zhysterizované matky, ktoré sú vás schopné obviniť z pokusu o vraždu, ak vaše dieťa nemá rúško.

Niektorí z vás určite poznajú príbeh Pavlika Morozova, detského udavača, ktorý ako dvanásťročný udal svojho otca – predsedu miestneho sovietu. Týmto činom dokázal, že si cení viac záujmy socialistickej propagandy a ideológie, ako svoju vlastnú rodinu. Rodina Pavlika Morozova doplatila na jeho udavačstvo slobodou, otca poslali do Gulagu. Toto udavačstvo však nespadlo len tak z neba. Predchádzala mu okrem iného, aj nenávistná rétorika zo strany vedenia štátu. Tomu sa teda podarilo nastoliť stav, kedy línia, ktorá delila spoločnosť na dva nezmieriteľné tábory, išla vo veľa prípadoch naprieč rodinami.

Mal som včera rozhovor s jedným rozzúreným zdravotníkom. Mimochodom, popieračom Covid-u. Ale nie o samotnej, tzv. „pandémii“. Jeho hnev vychádzal z faktu, že podobne, ako ja, aj on si všimol ďalšie následky hysterizujúcej propagandy ohľadne Covid-u. Tak sme si vymenili kumulované skúsenosti. Dnes už nie je neobvyklé, že deti sa štítia rodičov a naopak – kvôli možnosti nakazenia sa Covid-om.

V školách stretnete zhysterizované matky, ktoré sú vás schopné obviniť z pokusu o vraždu, ak vaše dieťa nemá rúško. Nie len v školách. Mne sa to stalo v rodine, z úcty k rodinným tajomstvám nepoviem, o aké príbuzenstvo išlo – neboli to ale moji rodičia, ktorí by na to mali ako tak právo, keďže majú 83 a 90 rokov.
Podobne, ako v boľševickom Rusku, ani u nás nechýbajú nenávistné útoky zo strany vedenia štátu, dokonca ad hominem. Napr., premiér sa vyjadril o MUDr. Igorovi Bukovskom, že „je to blázon, ktorý nie je hodný svojho titulu.“ Čo týmto spôsobil? Iba to, že jeho priaznivci a vo vražednosť Covid-u veriaci, prenesú tento jeho názor do svojho okolia voči všetkým, ktorí nezdieľajú ich hysterizujúci sektársky strach. Tu sa však už bavíme doslova o sekte – aspoň vonkajšie prejavy neznášanlivosti sú veľmi, veľmi podobné.

Hovorím o sekte aj preto, lebo na toto treba vieru. Vo vražednosť tohto vírusu musíte skrátka veriť! Prečo? Lebo počas chrípkovej sezóny 2018/2019 nahlásili ochorenie chrípkou všeobecní lekári v SR v 157.644 prípadoch a 57 mŕtvych (za celý rok to bolo cca. 1500 mŕtvych) a žiadna panika sa nekonala. Tak priemerne lucidný a priemerne vzdelaný človek hľadá dôvod, prečo sa prijímajú silné reštrikcie teraz. No a tu sa dostane do konfliktu s premotivovaným aktivistom sekty. Ten priemerne lucidný a priemerne vzdelaný človek možno pochopí a akceptuje nariadenie nosiť rúško. Ale nepochopí, prečo majú byť napr. zavreté kostoly a nie krčmy. A argument veku neobstojí. Choďte sa pozrieť večer do dedinskej krčmy a odhadnite vekový priemer. 60-65+, u konzumentov s imunitou oslabenou alkoholom.

Pri takejto zlostnej a nelogickej komunikácii vedenia štátu sa určite dostaneme skôr či neskôr aj k udavačstvu. To je skrátka dialektika. Tá nepustí.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies