Čierny deň demokracie

Vyjadrenie strany SMER-SD k obštrukciam koalície na odsun termínu volieb na 30.september

ZAŽILI SME ČIERNY DEŇ SLOVENSKEJ DEMOKRACIE…

Predseda strany SMER – SD Robert Fico uviedol, že dnes boli poslanci svedkami ďalšej etapy likvidácie opozície na Slovensku. Najskôr opozícii totiž zatvárali ústa v súvislosti s covidom, vypínali sa médiá, ktoré hovorili pravdu, zatvárali predstaviteľov opozície pre vyslovovanie opozičných názorov a dnes prišiel ďalší úder.

„Zdá sa, že vynaliezavosť týchto bláznov, ktorí nemajú rešpekt a úctu k ničomu, je nekonečná. Ústava Slovenskej republiky veľmi jasne v článku 2 hovorí, že suverénom štátnej moci je ľud a že sú to občania, ktorí túto štátnu moc vykonávajú buď prostredníctvom volených zástupcov alebo túto štátnu moc vykonávajú priamo prostredníctvom referenda. Je nevídané, je protiústavné, ak sme dnes videli, ako strany bývalej vládnej koalície opľuli článok dva a ako opľuli základný princíp, že suverénom štátnej moci je ľud, keď sa rozhodli zobrať občanom Slovenskej republiky najvýznamnejší nástroj priamej demokracie, nástroj, cez ktorý môžu ľudia vykonávať štátnu moc,“ povedal R. Fico.

SMER-SD PRICHÁDZA S TERMÍNOM PREDČASNÝCH VOLIEB NA 20.MÁJA

Rozpadnutá vládna koalícia, ktorá nemá dôveru verejnosti, ak odvolaná vláda v demisii pre neschopnosť, ak títo politici za plnej asistencie prezidentky, dnes siahli na právo občanov vyvolať petičnú akciu a referendum, kde môžu rozhodnúť, či má alebo nemá pokračovať národná rada. Preto môžeme hovoriť o čiernom dni slovenskej demokracie. Dnes ľudu oznámili, že ľud je nič, že ľud je háveď, že ničomu nerozumie, že títo páni s ukradnutými titulmi budú mať právo rozhodovať o všetkom a môžu s našou krajinou urobiť, čo chcú.

Dnes je úplne jasné, prečo prezidentka Čaputová zmarila referendum v roku 2021 a robila všetko preto, aby zmarila aj ďalšie referendum.  Je spolčená s touto vládnou bandou a má jasné pokyny, že musí túto vládu držať pri moci.

SMER – SD zajtra predloží v národnej rade pozmeňujúci návrh, aby sa predčasné voľby konali 20. mája 2023. „Už júnový termín je kompromisný. Uvedomme si, že ak vláda padla 15. decembra a bolo treba hneď sa dohodnúť na predčasných voľbách, tieto voľby by boli buď v marci alebo začiatkom apríla. Preto považujeme júnový termín za kompromisný, ale ako vidíte, kompromis je slovo, ktoré vládna koalícia nepozná a rovno si dali termín 30. september. Ak budú nejaké termíny, ktoré budú navrhnuté do 30. júna, pochopiteľne podporíme v prípade, že náš návrh neprejde aj tieto návrhy, ale 30. september je úplne neakceptovateľný, lebo je výsmechom do tváre všetkým ľuďom na Slovensku. Ak jednotka neschopnosti Remišová s Hegerom nás presviedčajú, že oni ešte potrebujú čas, aby ukázali, ako dobre vládnu,“ uzavrel Robert Fico.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies