Ďalší, finančne nákladný nezmysel z dielne SaS – spätná zmena mena na školských dokladoch

Ministra školstva Grolinga netrápia nevzdelané deti má novú prioritu

Podľa pána ministra školstva Gröglinga NIE JE najdôležitejšie v dnešných dňoch, aby sa deti a študenti vzdelávali. Máme novú prioritu v rezorte školstva!

Podľa pána ministra školstva je najdôležitejšie, aby sme pre ľudí, ktorí si zmenili pohlavie, zmenili spätne ich meno na školských vysvedčeniach. Musíme vytvoriť celý nákladný administratívny postup, v rámci ktorého budú spätne dohľadávané všetky vysvedčenia takýchto ľudí so zmeneným pohlavím, staré aj niekoľko desiatok rokov a niekto ich bude nákladne prepisovať, spätne, na vysvedčenia s novým menom, ktoré používa osoba so zmeneným pohlavím teraz. Koľko miliónov eur nás to bude stáť?

Upozorňujem, že ak žena alebo muž uzavrie manželstvo a zmení si priezvisko pri uzavretí manželstva, tak ich vysvedčenia sa spätne nikdy neprepisujú na nové priezvisko. Bude to odteraz považované za diskrimináciu? Alebo budeme nákladne prepisovať vysvedčenia všetkých, aj tých, ktorí uzavrú manželstvo a tiež si zmenia priezvisko?

Doteraz sa problém zmeny mena riešil veľmi logicky, zavedením kategórie rodné meno. Rodné meno sa uvádza na všetkých dôležitých dokumentoch, od rodného listu po kataster nehnuteľností. Šetria sa tým milióny eur. Spätná zmena mena na školských dokladoch je nákladný nezmysel, na ktorom sa možno niekto pekne nabalí, no prerušenému vzdelávaniu na Slovensku to vôbec nepomôže.

Pán minister školstva vyjadril jasný postoj k vzdelaniu: všetko pre LGBTI, nech to stojí čo chce. A ostatní ani do školy chodiť nemusia. Vzdelanie je predsa blbosť, ministrom sa môže stať každý aj bez neho.

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies