„Ďaľší krok k životu bez obmedzení „

Vláda SR dnes schválila zmiernenie opatrení na základe Covid Automatu. Od pondelka 19. apríla 2021 nebude zákaz vychádzania uplatňovaný napríklad na návštevu maloobchodných predajní a prevádzok, ktoré budú otvorené v zmysle vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ).

„Som veľmi rád, že sme vďaka spoločnému úsiliu občanov urobili ďalší krok smerom k životu bez obmedzení. Ďakujem za dodržiavanie pravidiel a prosím, vydržme to a zostaňme zodpovední,“ povedal premiér Eduard Heger.

Vláda tiež od pondelka povolila otvorenie kurzov autoškoly, možnosť návštevy bohoslužieb, plavární alebo športovísk. Zároveň sa ruší sa aj povinná práca z domu pre zamestnancov. „Prácu touto formou budú môcť zamestnanci naďalej vykonávať len podľa usmernení svojho zamestnávateľa,“ informoval Úrad vlády SR.

Ďalšou dobrou správou pre občanov je, že do prírody a na individuálnu rekreáciu sa bude môcť cestovať aj medzi okresmi s podmienkou, že do okresu v 4. stupni varovania podľa Covid Automatu bude potrebný negatívny test, nie starší ako 7 dní. Otvárajú sa múzeá, galérie, knižnice, zoologické, botanické záhrady podľa podmienok stanovených vyhláškou ÚVZ.

Ďalšou významnou zmenou oproti súčasnosti je otvorenie kurzov autoškoly, možnosť návštevy bohoslužieb, plavární a športovísk.

Ruší sa aj povinný home office. Prácu touto formou budú môcť zamestnanci naďalej vykonávať len podľa usmernení svojho zamestnávateľa.

Obmedzenie pohybu podľa uznesenia naďalej ostáva v čase od 20:00 do 5:00.

„Stále však nad pandémiou nemáme vyhrané, a preto musíme byť obozretní. Iba dôsledné dodržiavanie pravidiel a súbežne s tým masívne očkovanie je cestou k slobode. Dnes sme k nej urobili ďalší krok,“ uzavrel šéf vládneho kabinetu Eduard Heger.

Detailné pravidlá pre otvorenie prevádzok či realizáciu hromadných podujatí vrátane športu upraví vyhláška ÚVZ. Vláda SR uložila hlavnému hygienikovi Jánovi Mikasovi vydať túto vyhlášku bezodkladne.

Úplné znenie aktuálne schváleného vládneho uznesenia je zverejnené: https://rokovania.gov.sk/RVL/Material/25905/1 .

 

 

Súvisiace články

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info

Cookies